“Майже здобули”. Конкурсна комісія відкидає фейкові проекти держфінансування ветеранських ГО

 

У перший день розгляду заявок на державне фінансування ветеранських організацій конкурсна комісія констатувала неприйняття до розгляду майже 3/4 поданих проектів.
Як передає “Новинарня“, про це у четвер, 19 квітня, повідомив член конкурсної комісії при Держслужбі ветеранів, АТОвець Віталій Кузьменко.

“Сьогодні перше засідання конкурсної комісії з розгляду проектів всеукраїнських ветеранських проектів, які претендують на державну підтримку. Проекти мають відповідати державним пріоритетам… Із 70 поданих проектів поданих ГО до конкурсу допущено тільки 19“, – написав Кузьменко у “Фейсбуці“.

У коментарі “Новинарні” він зазначив, що на першому етапі подані проекти бракувала сама Держслужба у справах ветеранів і учасників АТО.

За словами активіста, недопуск пов’язаний, зокрема, із наявністю в організацій-заявників протягом двох попередніх років порушень із використанням бюджетних коштів; помилками в фінансових розрахунках; неповною інформацією щодо проекту.

також із тим, що заявки не пройшли технічну перевірку Держслужбою ветеранів і учасників АТО (помилки в кошторисах, неповний пакет документів).

Член комісії оприлюднив фото таблиць з “умовно допущеними” проектами:

Конкурсна комісія з розгляду проектів ветеранських організацій, які претендують на державну підтримку - проекти_1 Конкурсна комісія з розгляду проектів ветеранських організацій, які претендують на державну підтримку - проекти_2 Конкурсна комісія з розгляду проектів ветеранських організацій, які претендують на державну підтримку - проекти_3 Конкурсна комісія з розгляду проектів ветеранських організацій, які претендують на державну підтримку - проекти_4
<
>

Як можна побачити, серед “умовно допущених” розгляду найбільше заявок – сім – походить від ГО “Всукраїнська спілка громадських організацій “Союз ветеранів Ракетних військ стратегічного призначення України” (голова – генерал Микола Філатов), яка в сумі просить майже 540 тис. грн. державного фінансування на свої щомісячні заходи до кінця 2018 року.
Зокрема, заходи під назвами типу “Ветерани стратегічних ядерних сил і молодь України – за виконання гарантій Будапештського меморандуму” потребують 56-97 тис. грн. кожен.

Як повідомив Віталій Кузьменко, прийом проектів від всеукраїнських громадських об’єднань із заявками на держфінансування проектів продовжено до 27 квітня. Таку рекомендацію дала конкурсна комісія.

“Тепер ГО ветеранів мають можливість виправити всі помилки в розрахунках, через які вони були не допущені до конкурсу, та подати оновлені проекти. Ті організації, які не встигли подати свої проекти, тепер мають таку можливість”, – зазначив Кузьменко.

За його словами, також комісія звернулися за роз’ясненнями щодо застосування норми про недопущення до конкурсу організацій, які мають бюджетні порушення в попередні два роки.

“Організації, чиї порушення призвели або могли призвести до втрат бюджету, точно не можуть бути допущені до бюджетних коштів”, – вважає Кузьменко.

Він додав, що наступне засідання конкурсної комісії відбудеться 4 травня.

Як відомо, квота представників громадськості в комісії – 50% (шість місць).

Читайте також:
Кабмін оприлюднив постанову про конкурсне фінансування ветеранських ГО

Як інформувала “Новинарня“, 14 лютого Кабінет Міністрів прийняв рішення про новий механізм використання державних коштів для надання фінансової підтримки громадським об’єднанням ветеранів – на конкурсній основі.

Цьому передувало рік тиску громадських активістів та ветеранів АТО на Міністерство соціальної політики.

За попереднім механізмом фінансування ГО, щороку з державного бюджету виділяли 20 млн. грн. на статутну діяльність ветеранських спілок, незалежно від їх роду діяльності та активності.
Частина з організацій, що отримували кошти демонстрували відкриту проросійську позицію і фінансувала прорадянські заходи у найбільших містах України – акції типу “Безсмертний полк” з радянськими прапорами та георгіївськими стрічками.

Громадський опір проти такої “годівниці” стартував навесні 2017 року. Одним з ініціаторів протесту став Дмитро Різниченко – громадський активіст та ветеран батальйону “Донбас”, який вдарив лобом в обличчя голову громадської ради при Міністерстві оборони, 67-річного генерал-полковника запасу Віктора Палія.

11 квітня представники ГО – учасники засідання при Держслужбі у справах ветеранів та учасників АТО – проголосували за перехід до фінансування ветеранських організацій на відкритій конкурсній основі.
Надалі міністр соцполітики Андрій Рева почав шукати компроміси в грошовому питанні між “старими” й “новими” ветеранами. Однак, попри обіцянку прийняти проміжне рішення “50/50”, в другому півріччі принцип розподілу коштів на ветеранські ГО залишився старим.

Читайте також:
“Будьте ви прокляті”. Як волонтери й АТОвці відсувають псевдоветеранів
від бюджетного корита

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]