Балаклія гасне. В ЗСУ назвали версії виникнення пожежі

 

Серед версій виникнення пожежі на колишній технічній території 65-го арсеналу ЗСУ поблизу Балаклії на Харківщині розглядають загоряння сухої трави під дією сонця та внаслідок роботи пожежного танка.

Про це на брифінгу в Києві в п’ятницю, 4 травня, заявив начальник Озброєння Збройних сил України Микола Шевцов, передає “Українська правда”.

Він повідомив, що після пожежі 2017 року наразі залишаються нерозмінованими менш як 30% технічної території арсеналу, яка займає 228 гектарів.

“Попередньо розглядається декілька причин виникнення пожежі 3 травня: загорання сухої трави на території, що не була очищена від вибухонебезпечних предметів, шляхом потрапляння під гусениці пожежного танка сторонніх предметів – підривників, чи елементів пороху, що спричинили загорання, також – попадання іскри від вихлопної труби пожежного танка на боєприпас”, – розповів Шевцов.

“Ще одна версія – дія сонячних променів, які спричинили запалювання вибухонебезпечних предметів”, – додав він він.

Водночас прес-служба ДСНС повідомляє, що станом на 11:00 4 травня на арсеналі в Балаклії залишається незначне тління двох окремих осередків. Вибухів боєприпасів не спостерігається. Жертв та постраждалих немає.
У межах технічної зони проводиться гасіння чотирма пожежними танками ЗСУ, заправку водою яких здійснюють підрозділи ДСНС.
4 травня пожежною авіацією ДСНС здійснено 10 скидів води, всього з початку робіт  – 18 скидів.

Читайте також:
Балаклія: пожежа на арсеналі локалізована, жителі повернулися, без жертв

Як повідомляла “Новинарня“, 3 травня близько 13:40 загорілася трава на території колишнього технічного майданчика 65-го арсеналу на околиці Балаклії (Харківська область), де відбувається очищення та розмінування території від залишків боєприпасів, що не розірвалися після пожежі 2017 року.
Частина мешканців міста була евакуйована.

Це друга пожежа з детонацією в Балаклії за останні 14 місяців.
У ніч на 23 березня 2017 року на 65-му ракетно-артилерійському арсеналі сталася пожежа, в результаті якої почали масово детонувати артилерійські боєприпаси, ракети тощо. Пожежу остаточно загасили через кілька днів. Було поранено три людини, одна особа загинула.

Читайте також:
Після Балаклії й Калинівки: у Генштабі підбили підсумки заходів
з посилення безпеки арсеналів

Історія пожеж на військових складах: де в Україні вибухали боєприпаси

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна