Сі Цзіньпіну дозволили керувати Китаєм довічно

 

Депутати Всекитайських зборів народних представників майже одноголосно погодилися з пропозицією змінити конституцію КНР, вилучивши з неї слова про обмеження роботи голови КНР двома строками.

Таким чином, голова Китаю зможе керувати країною довічно.

“Чинний голова Сі Цзіньпін керує Китаєм з 2013 року і згідно до старої конституції мав залишити цю посаду в 2023 році. Пропозиція про зміну основного закону вніс центральний комітет Компартії Китаю (ЦК КПК)”, – йдеться в повідомленні South China Morning Post.

Зазначається, що збори проголосували за зміну Конституції майже в повному складі: 2958 голосів “за”, 2 – “проти”, 3 – утрималися, 1 бюлетень було визнано недійсним.

Також депутати ВЗНП КНР підтримали створення нового наглядового органу – Державного комітету з нагляду, який стане антикорупційним супервідомством.
Новий орган матиме право затримувати підозрюваних без висунення офіційних звинувачень на строк до шести місяців.

Як відомо, пост голови КНР був знову засновано прийнятою в 1982 році четвертою конституцією КНР. З 1993 року голова КНР одночасно обіймає посади генерального секретаря Компартії і голови Центральної військової ради КПК.
Попередники Сі Цзіньпіна Цзян Цземінь та Ху Цзіньтао обіймали ці посади у 1993-2003 та з 2003-2013 роках відповідно.
Традиційно в Китаї на з’їзді Компартії, що проходить перед початком другого п’ятирічного терміну роботи діючого лідера, в політбюро вводиться його наступник, який змінить голову по закінченні правління. На з’їзді в жовтні 2017 року ніхто, хто міг би вважатися майбутнім наступником, не увійшов до складу політбюро.

Читайте також:
Як Мао. З’їзд КПК переобрав Сі Цзиньпіна на другий термін
і закріпив у програмних документах

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".