В ЄС розкритикували законопроект про Антикорупційний суд і нагадали про умови безвізу

 

Євросоюз офіційно виступив із критикою на адресу Банкової через те, що президент вніс на розгляд Верховної Ради законопроект про Антикорупційний суд, який суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

Про це йдеться в письмовому коментарі від імені речника ЄС, який надійшов на запит “Європейської правди“.

Як зазначає видання, в Брюсселі нагадали, що українські партнери Євросоюзу неодноразово брали зобов’язання щодо створення АКС.

“Створення справді незалежного та ефективного Антикорупційного суду в Україні стало б життєво необхідним кроком у боротьбі з корупцією в країні… Тому ми вітаємо подання законопроекту (президентом)“, – йдеться у коментарі.

Водночас у коментарі зазначається, що президентський законопроект, на думку ЄС, не є таким, що відповідає зобов’язанням України.

“Основні положення проекту не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії. Важливо, щоб ці питання були переглянуті, і ЄС доносить цей сигнал українській владі”, – наголосили в Брюсселі.

Речник Євросоюзу наголошує, що створення АКС у відповідності до зобов’язань України необхідне також для виконання безвізових вимог. “Його створення… вимагає також Європейська комісія в рамках моніторингу за механізмом візового призупинення”, – йдеться у коментарі.

Також наголошується, що Євросоюз координує свої зусилля з іншими міжнародними гравцями: “ЄС тісно співпрацює зі США та Міжнародним валютним фондом у цьому питанні, і, звичайно, готовий продовжувати співпрацювати з відповідними українськими органами влади для підтримки цього процесу”.

За інформацією “Європейської правди”, наприкінці минулого тижня з представництва ЄС також був спрямований офіційний лист на адресу голови Адміністрації президента, спікера ВР та ключових міністрів, в якому ЄС офіційно повідомив Україну про свою позицію.

Водночас у представництві ЄС утрималися від детальних коментарів з цього приводу, підтвердивши лише, що консультації тривають. “Ми зараз ведемо розмови з АП і відповідними комітетами ВР з приводу Антикорупційного суду”, – заявили у прес-службі дипмісії.

Як повідомляла “Новинарня“, раніше Міжнародний валютний фонд в листі голови місії МВФ в Україні Рона ван Родена на ім’я голови адміністрації президента Ігоря Райніна офіційно поінформував українську владу про те, що ухвалення президентського законопроекту “Про Вищий антикорупційний суд” у його нинішній редакції означатиме порушення Києвом своїх зобов’язань перед міжнародними партнерами.

В адміністрації президента України на це відповіли, що президентський проект закону про Вищий антикорупційний суд розроблено відповідно до Конституції та згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії.
На Банковій також нагадали, що проект закону вже перебуває у Верховній Раді, тому “всі дискусії щодо тих чи інших норм мають відбуватися в рамках правового поля в українському парламенті”.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна