Попередні акціонери поцупили з Приватбанку 5,5 млрд. доларів, – розслідування

 

Збитки, завдані “Приватбанку” внаслідок шахрайських дій на користь його колишніх акціонерів, сягають 5,5 мільярда доларів.

Про це йдеться у офіційному прес-релізі НБУ.

Такого висновку дійшли детективи приватного агентства Kroll після forensic-аудиту банку, який охоплював 10 років діяльності банку.

Результати аудиту були оприлюднені 16 січня.

Як повідомляє прес-служба Нацбанку, кредитні кошти були використані для придбання активів та фінансування бізнесу в Україні та за кордоном на користь екс-акціонерів (Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова) та груп афілійованих з ними осіб.

Механізми, які використовувалися для маскування джерел та реального призначення кредитів, мають характерні риси скоординованої схеми відмивання грошових коштів.

На думку аудиторів, численні ознаки свідчать про спроби приховати справжнє призначення коштів від регуляторів та інших стейкхолдерів.

Центральним елементом організованої махінації з кредитним портфелем та виведенням коштів була тіньова банківська структура всередині ПАТ “Приватбанк” – “банк у банку”. Ця секретна структура забезпечувала проведення платежів та сприяла руху коштів за сотнями кредитних договорів на мільярди доларів США в інтересах осіб, пов’язаних з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб.

До цієї тіньової банківської структури були залучені сотні працівників “Приватбанку”.
Вона управляла корпоративним кредитним портфелем пов’язаних осіб. Під її контролем надавалися нові кредити, які зазвичай використовувались для погашення основної суми та відсотків за існуючими кредитами пов’язаних осіб (циклічне перекредитування).

Банк залучав кошти українських та закордонних вкладників для підтримки схеми циклічного перекредитування.

“Приватбанк” неодноразово надавав неправдиву інформацію щодо свого фінансового стану, що могло бути досягнуто через систематичну фальсифікацію фінансової звітності колишнім менеджментом банку.

До націоналізації у грудні 2016 року понад 95% корпоративного кредитного портфеля було надано сторонам, пов’язаним з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб.

Наприкінці 2016 року 75% кредитного портфеля було консолідовано у кредити 36 позичальникам, пов’язаним з колишніми акціонерами. Більшість із них не погашаються та є простроченими, що призвело до збитків банку щонайменше в 5,5 млрд доларів.

Повідомляється, що розслідування Kroll відповідає зобов’язанням України перед МВФ, передбачених у Меморандумі, “проведення економічного розслідування операцій ПАТ “Приватбанк” для визначення, чи мали місце правопорушення або погана банківська практика у період до його націоналізації”.

ОНОВЛЕНО. Бізнесмен Ігор Коломойський вважає “маячнею” заяву Нацбанку про шкоду в 5,5 мільярдів доларів, ніби завдану “Приватбанку” екс-акціонерами в результаті шахрайства.

“Маячня, яку немає сенсу коментувати. Основне питання: куди і коли вивели гроші?! Все інше – белетристика”, – сказав він у коментарі “Українській правді”.

Компанія Kroll заснована у 1972 році, штаб-квартира розташована у Нью-Йорку.

У 2001 році близька до Віктора Пінчука партія “Трудова Україна” залучала приватних детективів агенції “Кролл” до розслідування у “справі Гонгадзе”, що було потрактовано як спроба “врятувати ім’я президента Леоніда Кучми на Заході”.

Як повідомлялося, 19 грудня 2017 року Високий Суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, їм належать або ними контролюються.

Раніше “Приватбанк” звернувся до лондонського суду з метою повернути виведені кошти і погасити невиконані зобов’язання банку щодо рефінансування.
Банк звернувся до Високого суду з проханням на період розгляду справи, до винесення рішення, накласти арешт на майно, яке належить колишнім власникам банку, в розмірі 3 млрд доларів.

Наразі проходять близько чотирьох сотень українських судів, що стосуються націоналізації банку “Приватбанк”, зазначає “Економічна правда”. 
Крім того, Геннадій Боголюбов вимагав в уряду України компенсувати йому втрату частки в “Приваті”, а Ігор Коломойський у суді оскаржив визнання банку неплатоспроможним і саму націоналізацію.

Читайте також:
Націоналізований Приватбанк очолив чех Петр Крумханзл

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".