Громадські організації закликають Київраду завершити декомунізацію й назвати вулиці на честь Міхновського та Фої

 

Київська міськрада має завершити перейменування вулиць столиці, які підпадають під дію закону про декомунізацію, а також увічнити в міській топоніміці визначних діячів українського визвольного руху Миколу Міхновського та Людмилу Фою, – з таким відкритим листом до депутатів КМР звернулися три десятки громадських організацій.

Як передає “Новинарня”, звернення громадськості спровокували події на засіданні міської ради 12 жовтня, коли деякі депутати, в тому числі і значна частина фракції “БПП – Солідарність”, заблокували перейменування вулиць Петровського, Семашка, Генерала Наумова, проспекту Героїв Сталінграда та інших об’єктів, які мали б підпадати під декомунізацію.

“Громадськість також висловила своє обурення тим, що міська рада столиці не спромоглася увічнити в міській топоніміці таких визначних діячів українського визвольного руху, як Микола Міхновський та Людмила Фоя, незважаючи на те, що ці пропозиції пройшли усі необхідні формальні процедури і були підтримані переконливою більшістю киян на громадських обговореннях”, — ідеться в повідомленні.

“Життя Міхновського безпосередньо пов’язане з Києвом, адже він тут мешкав, навчався, а також брав активну участь в розбудові війська Української Народної Республіки. Окрім того, якраз цього року Україна відзначає 100 років від початку Української революції 1917 року, одним з основних натхненників якої був саме Микола Міхновський”, — заявив Максим Кобєлєв, голова громадської ініціативи “Дріжджі”.

Також у 2017 році Україна на державному рівні відзначає 75-ту річницю створення УПА, легендарною розвідницею якої була киянка Людмила Фоя.

Як відомо, на честь Миколи Міхновського пропонується перейменувати бульвар Дружби народів, на честь Людмили Фої – вулицю Генерала Наумова.

Громадські організації закликали депутатів Київради “виконати вимоги українського законодавства, продовжити очищення столиці від топонімічного колоніального спадку і нарешті реалізувати волю киян, підтримавши усі пропозиції перейменувань, які містяться в проекті рішення Київської міської ради №08/231-4799 від 05.12.2016 “Про перейменування проспекту, бульварів, вулиць, провулків, уточнення назв та повернення історичної назви у місті Києві”.

“Раніше керівництво міста та депутати Київради не раз демонстрували державницьку позицію. Сподіваємось, що і цього разу депутати ухвалять рішення на користь України і на користь майбутнього, а не в догоду минулому та дріб’язковим політичним інтересам”, – ідеться в заяві, яку підписали:
Громадська ініціатива “Дріжджі”
Громадський сектор Євромайдану
ГО “C14”
ГО “Братство АТО”
БО “Фонд оборони України”
ГО “Вогонь відродження“
Спілка ветеранів війни з Росією
Спілка української молоді в Україні
Всеукраїнська громадська організація “Не будь байдужим!”
Центр національного відродження
Національний центр правозахисту
16-та сотня Самооборони Майдану
Громадянський рух “Відсіч”
Ініціатива “Україномовний Київ”
Київське міське об’єднання ГО “Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Т. Шевченка”
Київська міська організація Товариства “Меморіал” імені Василя Стуса
ГО “Країна гідних людей”
ГО “За комфортне життя”
ГО “Голінська сотня”
ГО “Молодьожка”
Рух “Простір свободи”
ГО “Асоціація молодіжних громадських ініціатив та організацій”
Молодіжний націоналістичний конгрес
ГО “Мегамарш”
Ініціатива “Бойкот російської попси”
Ініціатива “Бойкот російського кіно”
Об’єднання студіюючої молоді “Зарево”
ВГО “Молодий Народний рух”
ГО “За українськомовний Київ”
Інститут реформ та розвитку Києва
Мережа “Вільні люди”
ГО “ТСЗСУТВМФ “Цивільний корпус “Азов”

Читайте також:
Половина депутатів БПП в Київраді завалили перейменування
вулиці Московської на честь героя АТО

Виставка УІНП “100 років боротьби: Українська революція 1917-1921”
поїде в усі регіони. ФОТОРЕПОРТАЖ


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна