Головою Державного космічного агентства став Павло Дегтяренко з КБ “Південне”

 

Кабінет міністрів України призначив на посаду голови Державного космічного агентства України Павла Дегтяренка – головного конструктора та начальника конструкторського бюро з системного проектування ракет і ракетних комплексів “КБ “Південне” (Дніпро).
Як передає “Новинарня“, відповідне рішення закріплено розпорядженням уряду №583 від 23 серпня.

“Призначити Дегтяренка Павла Глібовича головою Державного космічного агентства України з дати початку фактичного виконання ним посадових обов’язків строком на п’ять років з оплатою праці відповідно до законодавства, встановивши випробування строком на три місяці”, – йдеться в документі.

Павло Дегтяренко народився 6 вересня 1962 року в місті Сміла на Черкащині.
У 1985 році закінчив Ленінградський військово-механічний інститут за фахом “Двигуни літальних апаратів”.
Із липня 1985 року працює на державному підприємстві “Конструкторське бюро “Південне”, де пройшов шлях від інженера до головного конструктора і начальника головного науково-технічного підрозділу ДП “КБ “Південне” з системного проектування бойових і космічних ракетних комплексів.
Зробив особистий внесок у розробку, випробування і постановку на виробництво ракети 15А18М; реалізацію міжнародних космічних проектів “Морський старт” і “Наземний старт” на базі ракети-носія “Зеніт”; виконання комерційного контракту між КБ “Південне” і американською компанією Orbital по створенню ракети-носія “Антарес”, створення елементів стартового комплексу спільного україно-бразильського проекту космічного носія “Циклон-4” та ін.

Як відомо, у липні у 2016 році Кабмін звільнив голову ДКАУ Любомира Сабадоша й у вересні призначив в.о. голови Агентства Юрія Радченка.
У червні 2017 року конкурсна комісія з питань вищого корпусу державної служби обрала головою Державного космічного агентства Павла Дегтяренка.

Голова ДКАУ призначається і звільняється на посаду Кабінетом Міністрів України за підсумками конкурсу комісії з питань вищого корпусу держслужби.

В управлінні Агентства перебуває 26 підприємств та організацій космічної галузі.

За даними ДКАУ, одним із пріоритетних завдань вітчизняної ракетно-космічної галузі на найближчу перспективу визначено початок практичної реструктуризації держпідприємств галузі.

Читайте також:
У Новій Зеландії вперше запустили в космос приватну ракету. ВІДЕО

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]