Bellingcat виявив під Алчевськом невідведені танки й гаубиці бойовиків “ЛНР”. ФОТО

 

Поблизу села Бугаївка (Перевальський район Луганської області, непідконтрольна територія) зараз розміщено десятки одиниць важкої військової техніки бойовиків “ЛНР”.
Такого висновку дійшли розслідувачі міжнародної група Bellingcat, які проаналізували фото бронетехніки, розміщені в соцмережі 16 березня, та співставивши місцевість із супутниковими знімками.

При цьому Бугаївка розташована в межах узгодженої лінії відводу важких озброєнь, тобто танки й гаубиці бойовиків перебувають тут на порушення Мінських угод.

За твердженням користувача English Lugansk, який розмістив фото, озброєння розташовані саме біля Бугаївки (6 км на південь від окупованого Алчевська).

За оцінкою Bellingcat, понад 30 одиниць виявленої техніки – танки, ще близько 20 – ймовірно, 122-міліметрові гаубиці Д-30.

Спираючись на дані супутникових знімків, розслідувачі припускають, що влітку 2015 року в Бугаївці було створено навчальний військовий центр бойовиків.
Також із 2015 року дотепер спостерігачі ОБСЄ повідомляють про наявність військової техніки в цьому районі.

<
>

“4 червня 2015 року на площі не видно жодних ознак (техніки). 20 липня 2015 року сліди, що вказують на інтенсивне використання та наявність військової техніки у новостворених таборах, вже помітні. Уже в липні 2015 року на об’єкті були помітні танки та гаубиці”, – зазначають розслідувачі.

 

У Bellingcat зазначають, що підтвердити розташування техніки, яка зображена на фото у “Твіттері”, саме біля Бугаївки можливості немає через відсутність геолокації на знімку.
Але наявність танків в районі населеного пункту документується найостаннішими супутниковими знімками від 15 березня 2017 року.

“Отже, це може вважатися підтвердженим. Також можливо, що в цей день на цьому об’єкті були розташовані гаубиці”, – зазначили в Bellingcat.

Читайте також:
Російські “Гради” в Донецьку прикриваються цивільними як щитом.
Експерти Bellingcat показали фото

ЕКСКЛЮЗИВ ДЛЯ СУДУ. Bellingcat надав докази 149 обстрілів російської “арти” через кордон України влітку-2014

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *