Лідери “Свободи”, “Нацкорпусу” і “Правого сектору” заявили про об’єднання

 

Лідери партій “Свобода” (Олег Тягнибок), “Національний корпус” (Андрій Білецький) та “Правий сектор” (Андрій Тарасенко) в четвер, 16 березня, підписали на урочистих зборах у Будинку вчителя “Національний маніфест” та оголосили про об’єднання зусиль.

За словами Тягнибока, їхні партії будуть не просто координувати зусилля, а й спільно досягати поставлених цілей “заради величі української нації”.

“Завтра, коли влада буде належати українським націоналістам, ми реалізуємо цей маніфест”, – заявив він.

Нардеп Білецький – засновник і колишній командир батальйону “Азов” – уточнив, що маніфест не є програмою жодної партії: “Це документ, із яким ми починаємо свій хрестовий похід проти цієї влади”.

У маніфесті зазначено, що необхідно визнати Російську Федерацію державою-агресором “на всіх рівнях світової дипломатії”, розірвати дипломатичні відносини з РФ, блокувати окуповані території, припинити діяльність російського бізнесу в Україні, застосувати санкції до російського капіталу, товарів та послуг; законодавчо визнати ОРДЛО окупованими територіями, розробити реальний план
звільнення Криму і Донбасу від окупантів та “негайно приступити до реалізації його
розвідувально-диверсійної, економічної та інформаційної складових”.

На думку альянтів, також слід “сформувати новий вектор української геополітики – орієнтацію не на Захід або Схід, а на утворення нової Європейської єдності ‒ Балто-Чорноморського Союзу”, повернути Україні ядерний статус.

Серед іншого, націоналісти в маніфесті прагнуть ліквідувати олігархічний лад, культивувати в Україні традиційні цінності, дозволити громадянам володіти вогнепальною зброєю, посилити кримінальну відповідальність за корупцію, вести ефективну боротьбу з нелегальною міграцією, створити єдину помісну церкву із центром у Києві, запровадити процедуру імпічменту президента й відкликання депутатів, впровадити виборність суддів і місцевих чиновників тощо.

Нагадаємо, у лютому три згадані партії влаштували в центрі Києва спільний марш і висунули “ультиматум владі”.

Повний текст Національного маніфесту
(цитується за прес-службою ВО “Свобода”)

“Ми, українські націоналісти, усвідомлюючи катастрофічний стан нашої країни та маючи на меті здобуття й розбудову великої національної держави, здатної забезпечити добробут українців та майбутнє українських дітей, єднаємо свої зусилля на основі фундаментальних, беззаперечних, непорушних для нас усіх принципів та цілей і пропонуємо чіткий план першочергових кроків для досягнення цієї мети:

1. Визначити пріоритетом державної політики реалізацію національних інтересів України.

2. Сформувати новий вектор української геополітики – орієнтацію не на Захід або Схід, а на утворення нової Європейської єдності ‒ Балто-Чорноморського Союзу.

3. Визнати Російську Федерацію державою-агресором на всіх рівнях світової дипломатії. Розірвати дипломатичні відносини, блокувати окуповані території, припинити діяльність російського бізнесу в Україні, застосувати санкції до російського капіталу, товарів та послуг.

4. Законодавчо визнати “ОРДЛО” окупованими територіями та розробити реальний план звільнення Криму і Донбасу від окупантів. Негайно приступити до реалізації його розвідувально-диверсійної, економічної та інформаційної складових.

5. Повернути право на відновлення ядерного потенціалу як фундаментальної засади національної безпеки у зв’язку з порушенням Будапештського меморандуму.

6. Створити високотехнологічну професійну контрактну армію, а також резервну армію, укомплектовану за територіальним принципом.

7. Законодавчо закріпити право на збройний захист та вільне володіння зброєю.

8. Очистити від ворожої пропаганди український інформаційний простір. Культивувати традиційні цінності, зміцнювати національну свідомість і гідність. Забезпечити українській мові статус єдиної державної.

9. Провести реальну люстрацію як докорінне очищення влади, посилити кримінальну відповідальність за вчинення корупційних дій.

10. Запровадити дієву процедуру імпічменту Президента та ухвалити закон про відкликання депутатів усіх рівнів, суддів та посадовців.

11. Запровадити виборність суддів та певних категорій місцевих посадовців.

12. Ліквідувати олігархічний лад: повернути в державну власність надра, стратегічні об’єкти та підприємства, незаконно приватизовані після 1991 р., ліквідувати приватні монополії, припинити виведення капіталів в офшори.

13. Забезпечити трудові права українців і створити умови для дієвого профспілкового руху.

14. Ухвалити соціально справедливий Податковий кодекс, що сприятиме розвитку дрібного й середнього підприємництва.

15. Забезпечити розвиток національної атомної та альтернативної енергетики як запоруки енергетичної незалежності держави.

16. Заборонити торгівлю стратегічним ресурсом України ‒ землею сільськогосподарського призначення.

17. Запровадити, згідно з Конституцією, реальне самоврядування шляхом творення самодостатніх і повноважних територіальних громад.

18. Упорядкувати міграційну політику, що включає ефективну боротьбу з нелегальною міграцією та створення умов для повернення українців на Батьківщину.

19. Відновити позитивну динаміку в національній демографії: укріплювати інститут традиційної сім’ї, посилити національно-патріотичне виховання, робити ставку на молоде покоління.

20. Сприяти створенню єдиної помісної церкви з центром у Києві.

На утвердження цих положень ми готові віддати свої сили, майно, а якщо потрібно ‒ життя”.

Читайте також:
Білецький перетворить “Азов” у політичну партію з “ширшою” ідеологією

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".