Старшокласники вивчатимуть єдиний предмет “Історія: Україна і світ”, але з ухилом у нашу історію

 

Історія України становитиме 70% інтегрованого курсу історії для школярів 10-11-х класів — до такого спільного висновку дійшли Міністерство освіти і науки та Український інститут національної пам’яті, повідомляє “Новинарня” з посиланням на прес-службу УІНП.

Шкільні навчальні предмети “Історія України” та “Всесвітня історія” для старшокласників реформують: їх об’єднають в один — “Історія: Україна і світ”. Новий курс передбачає 3,5 академічні години на тиждень або 8 годин на тиждень (профільний рівень навчання), зазначають в УІНП.

Наприкінці минулого року почалася дискусія щодо змісту інтегрованого курсу історії для непрофільних 10-х та 11-х класів. Дехто висловлював побоювання, що в об’єднаному курсі світової та української історії друга просто розчиниться.
Розуміючи важливість викладання історії України, Інститут національної пам’яті активно включився в розробку нової концепції, яка вилилася у викладання саме української історії в світовому контексті.

Днями міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович презентували Концепцію базового навчального предмета “Історія: Україна і світ”.
Згідно з Концепцією, компонент історії України повинен бути не менше, ніж 70% від загального обсягу матеріалу.

“Україна перебувала в епіцентрі багатьох переломних для світової історії подій: Перша та Друга світові війни, Голодомор та Голокост, становлення та розвал комуністичного тоталітарного режиму. Тому інтегроване представлення допоможе нашим школярам краще зрозуміти історію України та світу”, — говорить Володимир В’ятрович.

Нова Концепція викладання історії має на меті розвивати у школярів інтерес до знань про минуле українців на тлі світової історії.
Інтегрований предмет сприятиме виробленню стійкості школярів до маніпуляцій навколо історії завдяки розвитку критичного та творчого мислення, комплексного та контекстного подання інформації, вказують в УІНП.

Із Концепцією можна ознайомитися за посиланням.

Читайте також:
Нова програма історії для шкіл: війни УНР з Росією, радянська окупація, незалежність-1941 і УГГ

 

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

1 відгук

  1. Слава

    04/05/2017 13:50 at 13:50

    Псевдореформаторська антиукраїнська чесотка. Діячі табачникології нікуди з міністерства не поділися. УІНП пропонує компроміс, але тут не компроміс потрібен, а звільняти потрібно придурків із поверненням усіх раніше нізащо отриманих премій. Я, етнічний росіянин, громадянин України, ліберал за поглядами й то в шоці від цих бовдурів. Цим паразитам й російського агітпропу не треба – самі собі яму викопають й квітами укладуть. НАЯВНІСТЬ КУРСУ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ЦЕ ОСНОВА ОСНОВ ФОРМУВАННЯ ПАТРІОТИЧНОЇ, ДЕРЖАВНИЦЬКОЇ Й ДЕМОКРАТИЧНОЇ СВІДОМОСТІ УКРАЇНЦІВ, ЦЕ ОСИНОВИЙ КІЛ У Ж… РУСЬКИХ ФАШИСТІВ. Ми же не в дистрофованій Європі живемо, яка вже не відчуває власної патріотичної дистрофії й не розуміє, що їхнє плювання в стелю не природний стан справ, а виборена віками їхніми предками свобода, ні, ми живемо на цивілізаційній межі, де поруч за лінією наших військових оборонців сидять орки, готові у будь-який
    момент позбавити нас не те що власної історії, свідомості і патріотизму, а й життя. Розчинення історії України у інтегрованому курсі у будь-яких пропорціях це підлий замах тилових щурів на нашу свободу, за це писюки паперові отримають російські нагороди, коли окупант зустрінеться із своїми “героями”, за це їм вже сьогодні поаплодують в Москві. Але нехай тільки спробують свою чесотку розкидати навколо – із зміною влади сядуть усі й надовго.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *