Процес розведення сил та засобів у трьох зонах на Донбасі не впливає на лінію розмежування – вона залишається незмінною. Збройні сили України зберігають контроль над цією територією. Про це повідомила прес-служба Міноборони.
“Якщо будуть зафіксовані будь-які порушення, війська повернуться на передові позиції. У рамковому рішенні чітко визначені ознаки таких порушень, у випадках виявлення яких терміново скликається засідання Тристоронньої контактної групи, яка визначить, хто у цьому винен і що далі робити”, – зазначили в МОУ.
У відомстві розповіли про технічні деталі та наслідки розведення військ у Донецькій області в районі Петрівське/Богданівка Волноваського району Донецької області.
“Вчора, 7 жовтня, на визначеній ділянці поблизу села Петрівське симетрично відбулося розведення сил та засобів на відстань 1 кілометр від лінії зіткнення.
Процес розведення розпочався, як і планувалося, об 11.00 годині. Сторони спочатку подали сигнали ракетою білого вогню про готовність підрозділів. Далі у небі з’явилися ракети зеленого вогню, після чого техніка рушила із займаних позицій у бік місця передислокації.
Незабаром військовослужбовці українського підрозділу завершили завантаження на автомобіль майна та особистих речей і, залишили позиції. СЦКК у постійній взаємодії з СММ ОБСЄ координував ситуацію.
За ходом розведення спостерігали патрулі Спеціальної моніторингової місій ОБСЄ в Україні. Отримавши інформацію від української сторони, що підрозділ переміщено на 1 км від лінії зіткнення, спостерігачі здійснили моніторинг передових позицій і підтвердили, що сили та засоби Збройних Сил України передислоковано згідно рамкового рішення Тристоронньої контактної групи.
Близько 12.40 години сигналом ракет білого вогню сторони сповістили, що процес розведення успішно завершено”, – ідеться в повідомленні.
“Слід відзначити, що на позиціях, на яких нещодавно перебували військові, цілодобово чергуватимуть військовослужбовці української сторони СЦКК. Тут буде обладнаний спостережний пункт, адже відповідно до рамкового рішення у цій зоні можуть знаходитись тільки спостерігачі СЦКК”, – зазначили в штабі.
Повідомляється, що представники СММ ОБСЄ повинні постійно здійснювати моніторинг на всій визначеній ділянці розведення. Результати їхнього спостереження відображаються у щоденних звітах СММ ОБСЄ.
Збройні сили України вже розпочали облаштування спостережного посту та укриття для СММ ОБСЄ. Це робиться задля забезпечення безпеки спостерігачів Місії та запобігання непередбачуваних ситуацій на цій ділянці.
Наступним кроком робіт на визначених рамковим рішенням ділянках буде поступове розмінування цієї місцевості. Таким чином, тут має утворитися демілітаризована безпечна зона.
“Також слід відзначити, що у рамковому рішенні прописано, що всі процеси розведення та розмінування мають відбуватися дзеркально з обох боків. І якщо протилежна сторона цього не буде дотримуватися, українська сторона адекватно на це реагуватиме”, – наголосили в МОУ.
Розведення сил та засобів на інших ділянках буде здійснюватись згідно з прийнятими рішеннями та виключно при забезпеченні режиму повного припинення вогню та постійному моніторингу СММ ОБСЄ, додали в оборонному відомстві.
Нагадаємо, раніше у Волновасі відбулися протести проти відведення українських військ. Місцеві мешканці та активісти регіону вважають, що це відкриє бойовикам шлях для окупації нових територій Донеччини.
Читайте також:
Найєм: Нав’язуваний Заходом Мінський план
– це зґвалтування, яке ми не пробачимо
Марчук пояснив резон розведення військ на Донбасі: “жодного вбитого”
“Самопоміч” вимагає пояснень з приводу законності угоди про розведення озброєнь
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!