Порошенко звільнив вісім суддів

 

Петро Порошенко звільнив двох суддів у зв’язку з порушенням присяги та ще шість у зв’язку із закінченням строку їх повноважень. Президент підписав відповідний указ.

Вища рада юстиції внесла подання президенту на звільнення судді Шевченківського районного суду Києва Наталі Волокітіної та судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Таїсії Матяш.

Встановлено, що суддя Волокітіна у січні 2014 року при розгляді справи проти учасника Революції Гідності та обранні йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою умисно допустила порушення закону, що викликає сумніви у її об’єктивності, неупередженості та сумлінності виконання своїх обов’язків, принижує авторитет судової влади і є порушенням присяги.

Вища рада юстиції також встановила, що суддя Матяш при розгляді низки цивільних справ у 2012-2013 роках ухвалила упередженні та незаконні судові рішення, що призвело до неправомірного відчуження майна, зокрема, яке належало державі.

Крім того, Порошенко  звільнив 6 суддів у Донецькій, Вінницькій та Кіровоградській областях, містах Києві та Севастополі у зв’язку із закінченням строку їх повноважень  та поданням заяв про відставку або про звільнення з посади за власним бажанням.

Читайте також:
Президент в останній день звільнив одіозну суддю Царевич

Щоб звільнити “суддів Майдану”, Раді в умовах “саботажу БПП” знадобилися десятки голосувань

 

〉〉  Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter

 

〉〉 Найкращий лайк - переказ 50 грн. для гонорарів авторам "Новинарні".