Верховна Рада ухвалила рішення перейменувати місто Кіровоград на Кропивницький в рамках закону про декомунізацію на честь одного з основоположників українського театру ХІХ-ХХ ст.
“За” проект постанови №4222 на ранковому засіданні парламенту в четвер, 14 липня, проголосували 230 депутатів. Постанова набирає чинності з дати її прийняття.
Водночас залишилося відкритим питання перейменування району. Голова ВР Андрій Парубій пообіцяв процедурно владнати це питання пізніше.
Крім того, сьогодні Рада перейменувала також:
постановою №4907:
постановою №4651:
постановою №4751:
При цьому останні три перейменування стосуються населених пунктів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.
Голова ВР Андрій Парубій на прес-пойнті заявив: “Сьогодні фактично ми завершили процес декомунізації. Всього ми змінили 1012 назв, повернувши багатьом українським населеним пунктам чудові історичні назви – Олешки, Бахмут та ін. А головне – ми змінили назву обласного центру Кіровоград. Пропозиція профільного комітету об’єднала зал”.
Парубій просто на прес-пойнті підписав постанову ВР про перейменування Кіровограда, зазначивши, що має таке право, і рішення відтак набуває чинності.
При цьому спікер тримав табличку з написом КРОПИВНИЦЬКИЙ, але тричі помилково назвав місто “Кропивницьк”.
Як відомо, більшість жителів Кіровограда виступали проти перейменування міста в Інгульськ або Кропивницький, як пропонував Український інститут національної пам’яті, і висували пропозицію або не міняти назву, або повернути історичну назву Єлисаветград.
Центральна влада виступала проти “імперського спадку”. Зокрема президент Петро Порошенко закликав завершити декомунізацію і не повертатися до імперських найменувань.
До перейменування Кіровограда голова УІНП Володимир В’ятрович заявляв, що по всій Україні лишилося декомунізувати назви десяти населених пунктів. При цьому останніми тижнями для декомунізації назви міста у ВР бракувало голосів.
Читайте також:
У В’ятровича пояснили, чому Горішні Плавні назавжди залишаться Горішніми Плавнями
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com