Владика Євстратій: Спробуйте знайти слово “Україна” в “молитві за Україну” від УПЦ МП

 

архієпископ Євстратій (Зоря)
голова інформаційного управління (прес-центру) УПЦ Київського патріархату

(FB)

Знайдіть!

Маленький квест: в офіційній “молитві про мир в Україні”, яку читають учасники ‪#‎ХодаМПнаКиїв‬ (Всеукраїнського хресного ходу, організованого Українською православною церквою Москвоського патріархату. – “Н”), знайдіть слово “Україна”.

молитва-за-мир-в-Україні-УПЦ-МП

Я вже не кажу про те, що відсутній варіант українською мовою, а наявний лише архаїзовано-слов’янізованою російською.

До речі, для тих, хто не знається на тонкощах мови: в церковнослов’янських текстах є два ЧІТКИХ визначення щодо збройних конфліктів. “Междоусобная брань” – це громадянська війна, внутрішні заворушення (в тексті молитви є і це специфічне визначення – “крамола”).

А зовнішня агресія іменується “нашествіє іноплєменнік“, тобто нашестя чужинців.

Останнє визначення може додатково уточнюватися: “нашествіє агарянскоє” – це нашестя арабів (нащадків Авраама від Агарі та її сина Ісмаїла) або взагалі народів, що сповідують іслам.
Війна 1812 р. з Наполеоном, на честь перемоги в якій у Москві було збудовано Храм Христа Спасителя, офіційно іменувалася в церковних документах, календарі, тощо “нашествієм галлов і с німи дванадєсяті язИков”, тобто нашестям галів (французів) та з ними дванадцяти народів. Але аж ніяк не “междоусобною бранью”!

Так от, навіть на рівні “молитви за мир” пропагується серед вірних МПвУ ідея, що у нас – “громадянська війна”, а не “нашестя чужинців”, тобто російська агресія.

А підспудно пропагується і відсутність окремого українського народу та української держави, бо якщо і визнається напад “великоросів” на “малоросів” – то лише в рамках “междоусобной брані”, тобто війни в межах ОДНОГО народу і ОДНІЄЇ країни.

От чому так вперто в тексті молитви не сказано – яка це “земля наша” і “держава наша”: Україна, Росія чи “Историческая Русь”.
Читайте також:
Молитва за мир чи провокація російських спецслужб:
думки про Всеукраїнський хресний хід УПЦ МП

Опоблок закликав Вселенського патріарха не надавати автокефалію УПЦ,
а Новінський попередив про “Варфоломіївську ніч”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна