Депутат Київради від партії “БПП “Солідарність” Дмитро Гордон заявив, що “якщо раніше вулиці називали на честь комуністичних тиранів, убивць і ідолів, то тепер – на честь нацистів і їхніх прихвоснів”. Так Гордон прокоментував рішення столичної міськради від 7 липня про перейменування Московського проспекту на проспект Степана Бандери.
За словами Гордона, питання про перейменування кількох вулиць вранці у четвер розглядалося на засіданні фракції Блоку Петра Порошенка в Київраді, але Гордона нібито запевнили, що зміна назви Московського проспекту на голосування виноситися не буде.
“Тому спочатку я проголосував “за”. Але коли зрозумів, що пункт про Бандеру таки був, я написав заяву, що відкликаю свій голос і прошу зарахувати його як “проти” з формулюванням, що проспекту Бандери в Києві бути не повинно. Таким чином, я був єдиним депутатом, який проголосував проти”, – пояснив Гордон у коментарі однойменному інтернет-виданню, головним редактором якого він є.
За даними КР, за перейменування голосували 87 депутатів, 10 – утрималися, проти – жодного із 97 присутніх у залі.
Дмитро Гордон підкреслив, що це питання для нього принципове.
“Я допускаю, що більшості киян все одно, як буде називатися Московський проспект. Але мені не все одно. У Бабиному Яру з особливим цинізмом розстрілювали людей і знущалися над ними саме представники Бандери і Шухевича. Самі німці – це є і в військових мемуарах, і в їх допитах – були здивовані, з якою ненавистю націоналісти вбивали беззбройних нещасних людей. Криваві злочини цих діячів задокументовані”, – сказав журналіст і депутат Гордон.
Він повідомив, що не підтримає також перейменування вулиці Ванди Василевської на честь генерал-хорунжого армії УНР Всеволода Змієнка (“бо його ніхто не знає”) та проспекту Генерала Ватутіна – на честь Романа Шухевича.
“Я поважаю боротьбу за незалежність, яку вели славні дочки і сини України, але коли йдеться про людей, на яких кров мирних жителів, це вже занадто”, – заявив Дмитро Гордон.
Депутат від БПП зазначив, що розуміє, що мешканці Галичини, виступивши проти радянської окупації, “піднялися за свою свободу”.
“Я не розумію одного: коли у Львові в перший же день, як увійшли німці, влаштували масовий погром євреїв, розпорювали жінкам животи, тягали по місту за волосся, вбивали… Цього я зрозуміти і прийняти не можу. Це відбувалося під керівництвом цих хлопців – Бандери і Шухевича, як і в Бабиному Яру в Києві. Якщо хтось хоче забути і викинути це з історії, то я як людина з гарною пам’яттю ніколи на таке не піду”, – сказав Гордон.
Читайте також:
УІНП: Декомунізація пройшла переломний момент
В’ятрович на пальцях пояснив міністру культури Нищуку, що пам’ятник Щорсу залишати не можна
На думку депутата Гордона, з подібними перейменуваннями “ми переходимо з однієї істерії в іншу”.
“Спочатку вулиці називали на честь комуністичних тиранів, убивць і ідолів, а тепер – на честь нацистів і їхніх прихвоснів”, – заявив редактор видань “Бульвар” і Gordonua.com.
“Моя позиція – київським вулицям спочатку треба дати назви на честь киян, які прославили місто в усьому світі. В списку, який я склав і подав до Київради, таких прізвищ багато: від Лобановського і Вертинського до Березіна і Тимошенка (Тарапунька і Штепсель). Поки з цього списку тільки проспект названий на честь Лобановського”, – констатував Дмитро Гордон.
Читайте також:
Кернес позбавив мандату депутата від Медведчука
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
В РНБО прокоментували, чи заборонять тепер офіційні Telegram-канали військових і влади
Джемілєв зреагував на ідею Польщі передати Крим під мандат ООН
На 16 років посадили дезертира, який втік з поля бою і «зливав» рашистам позиції ЗСУ під Бахмутом
Енергетика, виробництво ракет, фронт: Зеленський провів чергову Ставку
“План перемоги” розрахований на “швидкі рішення” партнерів з жовтня по грудень, – президент
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com