Поліція України порушила справу через утиски в Криму вірян УПЦ КП

 

В окупованому Криму невідомі озброєні люди в масках і так звані “козаки” вигнали з храму УПЦ Київського патріархату парафіян. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

“Встановлено, що при здійсненні релігійного обряду у Свято-Покровському храмі Української православної церкви Київського патріархату, розташованого в селі Перевальне Сімферопольського району АР Крим, в храм прибули невідомі озброєні особи в масках і козаки і, застосувавши силу, вигнали з приміщення настоятеля та парафіян”, – повідомили в ГПУ.

У прокуратурі зазначили, що цей священик є противником збройної агресії Російської Федерації і незаконно розшукується за обвинуваченням в екстремізмі.

Крім того, 6 грудня в будинку матері настоятеля провели незаконний обшук, під час якого вилучили його особисті записи і посвідчення члена Народного руху України, а 28 січня двоє невідомих чоловіків у цивільному затримали її і доставили в Залізничний відділ окупаційної поліції Сімферополя для допиту з метою встановлення місцезнаходження сина.

За вказаними фактами Головним управлінням Національної поліції України в АР Крим та м. Севастополі 28.01.2016 зареєстровано кримінальні провадження за ознаками складів кримінальних злочинів, передбачених ч. 1 ст. 180 КК України (перешкоджання здійсненню релігійного обряду), ч. 2 ст. 162 КК України (порушення недоторканності житла), ч. 2 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі людини).

Матеріали кримінальних проваджень направлені в Генеральну прокуратуру України для визначення підслідності.

Читайте також:
Європарламент закликав Кремль до переговорів щодо деокупації Криму у форматі “Женева+”

Як у Криму виживають наші церкви: УГКЦ визнає російське законодавство, УПЦ КП – ні

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *