У Авакова потрібно конфіскувати мільйон “корупційних” гривень – Лещенко

 

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков всупереч закону суміщав посаду в уряді з роботою директором своєї італійської фірми. Понад мільйон гривень, зароблених таким чином в Італії міністром внутрішніх справ, мають бути конфісковані на користь Української держави. Про це пише у “Фейсбуці” та своєму блозі в “Українській правді” народний депутат від БПП Сергій Лещенко.

Лещенко отримав у торгово-промисловій палаті італійської провінції Фрозіноне реєстраційні документи щодо підприємства AvItalia S.R.L.

Згідно зі статутними документами, фірма була заснована в 2011 році з метою управління нерухомістю,
Статутний капітал склав 1,8 мільйона євро, а штат фірми складає одну особу.

Аваков був призначений на посаду міністра внутрішніх справ 27 лютого 2014 року. Але станом на квітень 2015 року залишався президентом італійської фірми AvItalia S.R.L.

У розпорядженні автора є протокол про збори акціонерів фірми AvItalia S.R.L., які відбулися 30 квітня 2015 року в готелі “Київ” у присутності Арсена Авакова та його дружини Інни Авакової.
На зборах акціонерів було затверджено звіт за 2014 рік та розподілено прибуток в розмірі 203 тисячі євро.

Протокол зборів акціонерів підписаний президентом компанії AvItalia S.R.L. Арсеном Аваковим.

 

Проблема ж полягає в тому, зазначає Лещенко, що, за українським законом “Про Кабінет міністрів України”, Аваков не може суміщати роботу міністром з будь-якою іншою діяльністю, “окрім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час”.
А на момент проведення зборів акціонерів Аваков понад 14 місяців суміщав роботу міністром внутрішніх справ України та президента італійської фірми AvItalia S.R.L.

Закон про засади запобігання і протидії корупції (що діяв до 26.4.2015) забороняв суміщати – “входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку…” Це положення також було підтверджено рішенням Конституційного суду в березні 2012 року.

Така ж норма є в законі про Кабмін. Стаття 7 закону передбачає, що “члени Кабінету Міністрів не мають права суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, крім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку”.

Явно роботу Авакова президентом фірми AvItalia S.R.L. не можна вважати ні викладацькою, ні науковою, ні творчою.

Якщо сумісництво Авакова буде підтверджено компетентними органами, йому загрожує протокол про корупцію, зазначає Лещенко. При чому строк давності ще не сплив, – особа притягається до відповідальності не пізніше 3 місяців з дня виявлення, але не більше року з дня вчинення.

Згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення (стаття 172-4), “порушення особою встановлених законом обмежень щодо входження до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (…) доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу від такої діяльності”.

Оскільки незаконне суміщення посад міністра та італійського директора в Авакова тривало в 2014 році, а декларації за 2014 рік Аваков вказав прибуток на території Італії в розмірі 63 тисячі євро, тобто 1,069 мільйона гривень, то, за логікою закону, ці кошти мають бути конфісковані в Авакова на користь держави.

Окрім того, якщо мова ішла би про простого смертного, то наслідком притягнення до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення є також звільнення з посади.
Однак, оскільки Аваков є членом уряду, складення протоколу про корупцію не стане підставою для автоматичної відставки – для цього потрібно ще подання від прем’єр-міністра Яценюка та голосування в сесійній залі.

За чинним законодавством, протокол про корупцію на міністра Авакова може скласти СБУ, прокуратура та Міністерство внутрішніх справ. Тому, попереджає депутат, він спрямує відповідне звернення до вказаних органів.

“Направляю документи в СБУ, прокуратуру та Національну поліцію. Протокол на міністра – це був би справжній приклад змін в МВС, не гірший за селфі з копами”, – зазначає Сергій Лещенко.

Читайте також:
За рік у рейтингу сприйняття корупції Україна піднялася на 12 місць

Нова поліція оштрафувала дружину Яценюка. Лещенко: “Це жалюгідний піар”


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна