Порошенко підписав нові пільги АТОвцям. Тепер снайпер отримує 600 грн. не в місяць, а в день

 

Президент Петро Порошенко в присутності підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей» та Закон «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо надання членам сімей загиблих пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї».
Як інформує прес-служба президента, підписання законів в АП 4 травня відбулося за присутності міністра оборони Степана Полторака, начальника Генерального штабу Віктора Муженко та координаторів центрів допомоги учасникам АТО Олексія Ліпіріді та Анни Янчевської.

Петро Порошенко нагадав, що у 2014 році мобілізований снайпер отримував 600 гривень на місяць, а сьогодні снайпер в зоні АТО отримує близько 600 гривень у день. Крім того, доручено підвищити рівень доплати для військових, що перебувають на першій ліній в зоні АТО.

«На першій лінії сьогодні рівень доплати має складати 7,5 тис. гривень до рівня забезпечення. І загальне грошове забезпечення вже може складати не менше 15 тис. гривень. Крім патріотизму, це дуже потужна мотивація і адекватна відповідь держави, що турбується про своїх військовослужбовців», – наголосив Порошенко.

Президент констатував, що спільними зусиллями з волонтерами вдалося суттєво покращити рівень речового, харчового, медичного, логістичного забезпечення та озброєння.

Глава держави наголосив на важливості грошової компенсації родинам військових, які загинули на передовій, та пораненим захисникам.

«Ми навіть в цих важких умовах прийняли рішення про те, що підвищуємо на 50% (грошову компенсацію), і родина отримає понад 1,2 млн. гривень від держави – якщо це (загибель військового) відбулося безпосередньо в бою. Також на 50%, з 400 тис. до близько 640 тис. гривень (підвищилась) компенсація у випадку інвалідності І групи», – розповів президент.

Читайте також:
Рада підвищила компенсацію родинам загиблих в АТО до 1,5 мільйона

Петро Порошенко також наголосив на важливості забезпечити ветеранів АТО якісним лікуванням та надати можливість пройти реабілітацію, в тому числі психологічну. Він наголосив на принциповості позиції щодо покращення рівня захисту та надання додаткових пільг, незалежно від рівня матеріального забезпечення родини – безкоштовне отримання ліків, медичних послуг, 50% знижка на сплату житла, користування комунальними послугами тощо.

Волонтер Олексій Ліпіріді підкреслив, що волонтери, громадські організації, керівництво Міноборони та Генерального штабу кожен зі свого боку працюють, щоб допомогти військовим. «Перші дві ініціативи – Центр допомоги учасникам АТО та уповноважений президента з питань реабілітації учасників АТО – мають співпрацювати задля вирішення третьої ініціативи президента – здійснення психологічної та будь-якої іншої реабілітації», – розповів він, додавши, що було вирішено об’єднати зусилля в цьому питанні.

Читайте також:
Уповноваженим президента з допомоги пораненим в АТО
стане санінструктор Свириденко, який втратив під Дебальцевим руки й ноги

Волонтер Анна Янчевська підтримала нововведення і зазначила: «Мене дуже турбує здоров’я наших бійців та демобілізованих, а також їхніх родин і маленьких дітей. Тому прошу звернути увагу, щоб ми продовжували боротися і реформувати цю сферу, створювали спеціальні програми для бійців АТО та їхніх родин. Сподіваємось на подальшу співпрацю».

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна