Російські легкоатлети програли арбітражний суд за право поїхати на Олімпіаду

russian olympic team disqualified - Росія Олімпіада допінг

 

Спортивний арбітраж (CAS) не задовольнив позов Олімпійського комітету Росії до Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій, передає “Інтерфакс”. Таким чином, російські легкоатлети остаточно втратили право брати участь в Іграх в Ріо.

Як відомо, 3 липня Олімпійський комітет Росії і 68 російських легкоатлетів подали позов до CAS. Російська сторона наполягає на скасуванні сформульованих IAAФ критеріїв перевірки легкоатлетів, в числі яких вимога до спортсмена проживати за кордоном.

Російські легкоатлети були відсторонені від участі в міжнародних турнірах через дискваліфікацію Всеросійської федерації легкої атлетики, накладеної ІААФ у листопаді 2015 року після доповіді й рекомендації незалежної комісії Всесвітнього антидопінгового агентства.

21 червня Міжнародний олімпійський комітет підтвердив рішення ІААФ щодо недопуску збірної Росії з легкої атлетики на Олімпіаду в Ріо-де-Жанейро, яка відбудеться в серпні. Після цього росіяни чекали рішення Спортивного арбітражу.

Раніше в індивідуальному порядку при розгляді 136 заявок з усіх росіян допуск до стартів отримала тільки стрибунка в довжину Дарина Клішина.
Дозвіл також видали бігунці Юлії Степанової – інформатору ВАДА та одній із героїнь фільмів німецького телеканалу ARD про допінг у російському спорті.
Після відбуття дискваліфікації Степанову рекомендували допустити до Олімпіади як нейтрального атлета під прапором МОК.

Нагадаємо, 18 липня незалежна комісія ВАДА опублікувала доповідь про державну підтримку допінгової програми в Росії під час, до і після Олімпіади 2014 року в Сочі. З’ясовано значну роль виконавчої влади і ФСБ у прикритті й фальсифікації вживання допінгу російськими атлетами.

Після цього Всесвітнє антидопінгове агентство рекомендувало МОК повністю усунути російських спортсменів від Ігор у Ріо. Виконком МОК взяв відстрочку на тиждень, в тому числі для того, щоб дочекатися рішення CAS.

Олімпійські ігри 2016 року в Ріо-де-Жанейро пройдуть із 5 по 21 серпня.

Читайте також:
МОК відклав рішення щодо Росії на Іграх в Ріо, але застосував низку інших жорстких санкцій

Представництво України на Олімпіаді-2016 – найменше за весь час літніх Ігор. СПИСОК

Facebook Comments

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *