Бойовики відмовляються обмінювати заручників за схемою, яку пропонує Україна

взяті в полон під Широкиним бойовики ДНР

 

Бойовики ОРДО відмовилися від обміну заручників за схемою 25 на 50, яку пропонувала українська сторона.
Про це перший заступник голови Верховної Ради, представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої групи Мінського процесу Ірина Геращенко повідомила у “Фейсбуці“.

“Зранку від ОБСЄ отримала листа, в якому міститься відповідь ОРДО і їхнього так званого «уповноваженого» щодо всіх наших пропозицій щодо звільнення заручників. ОРДО пише, що у відповідь на пропозицію українськоі сторони щодо звільненню 25 заручників, готовності передати їм 50 людей, яких вони ж запитували, у відповідь на всі наші пропозиції передати ім 8 «саперів», аби звільнити наших заручників, вони відмовляються…” – написала Геращенко.

За її словами, бойовики “трєбуют [обмінювати] всіх на всіх“.

“При цьому подають нам фантасмагоричний список із 600 людей, половини з якого просто не існує, ми не знаємо, хто це і де ці люди”, – наголосила уповноважена президента з питань мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

“На всі заклики до логіки, гуманізму, реалістичності, бо ж ми готові на поступки, але потрібно шукати людей, і потім шукати компроміси, а не мучити всіх нереалістичними неіснуючими списками, – бачимо відмову. Це і є тероризм. І всі причетні до такого знущання над українськими заручниками – справжні сомалійські пірати з георгіївськими стрічками”, – зауважила Геращенко.

Водночас у коментарях до її допису деякі користувачі зауважують, що схема “всіх на всіх” прописана Мінськими угодами, але важливо верифікувати списки полонених, аби у них не було “мертвих душ”.

“А щоб не було спекуляцій зі списками, узгоджується третя сторона, яка перевіряє актуальність списків. Хтось із міжнародних організацій”, – запропонував журналіст Віктор Литовченко.

Читайте також попередні повідомлення про загиблих 18 липня:
Оса загинув, Стафф поранений. Молоді ротні із Закарпаття були в БМП,
що потрапила в засідку на Луганщині

В АТО – друга за кількістю втрат ЗСУ доба 2016 року

Facebook Comments

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *