Онищенко подав позов проти Генпрокуратури й НАБУ про захист “ділової репутації”

Олександр Онищенко

 

Народний депутат із групи “Воля народу” Олександр Онищенко подав позов до Печерського районного суду Києва проти Генеральної прокуратури та Національного антикорупційного бюро про захист честі і ділової репутації.

У заяві, яку поширила “Українська правда”, Онищенко вказує, що 15 червня під час брифінгу керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький назвав його організатором злочинної схеми. Онищенко вважає, що ця інформація є недостовірною, і вимагає її спростування.

“Поширена на брифінгу в стверджувальній формі недостовірна інформація про позивача вказує на вчинення Позивачем протиправних дій, які чинним кримінальним законодавством кваліфікуються як злочин, та дискредитує Позивача в очах оточуючих, (…) порушує його право на повагу до честі, гідності та ділової репутації”, – йдеться в тексті позову.

Відповідно до закону, відповідачем у випадку поширення інформації, яку подає посадова чи службова особа під час роботи, є юридична особа. Оскільки Назар Холодницький є заступником генерального прокурора та керівником САП, то позов подано проти Генпрокуратури.
Крім того, Онищенко вказує, що відео цього брифінгу оприлюднило на своєму сайті Національне антикорупційне бюро, відтак Онищенко позивається і проти НАБУ.

Як відомо, 15 червня НАБУ передало до Генпрокуратури подання про позбавлення Олександра Онищенка депутатської недоторканності. 16 червня ГПУ направила його до Верховної Ради.
Онищенко підозрюється в причетності до реалізації природного газу за заниженою ціною за договорами спільної діяльності з ПАТ “Украгазвидобування”.

Станом на 19 червня суд заарештував на 60 днів усіх 10 осіб, затриманих 15 червня у “газовій справі”, в якій фігурує Онищенко.

Читайте також:
В НАБУ прояснили ситуацію зі справою Онищенка

НАБУ оприлюднило схему злочинів депутата Онищенка і компанії. ІНФОГРАФІКА

Facebook Comments

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *