ГПУ назвала кількість кримінальних справ, підозр і судових вироків російським окупантам

Прапор України на позиціях в АТО. Фото: ФБ Артем Чех

 

За фактом злочинних дій окупантів на сході України розслідується близько сотні кримінальних справ, до суду передано обвинувальні акти стосовно восьми громадян Росії, ще понад десяток росіян оголошено в розшук.
Про це сьогодні, 21 березня, повідомив на брифінгу в ГПУ заступник генпрокурора – головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

За словами військового прокурора, спеціально створене Управління з розслідування злочинів проти засад національної безпеки України, миру та безпеки людства в складі Генеральної прокуратури здійснює досудове розслідування близько 100 кримінальних проваджень, обсяг яких перевищує 400 томів.

За результатами розслідувань до суду передано 27 обвинувальних актів, зокрема 7 – стосовно 8 громадян РФ (три з яких – кадрові службовці ЗС РФ); повідомлено про підозру 19 громадянам РФ (14 з них – військовослужбовці ЗС РФ); оголошено в розшук 11 військовослужбовців ЗС РФ (серед них начальник ГШ РФ Валерій Герасимов і 10 військових 331-го гвардійського парашутно-десантного полку 98-ї дивізії ЗС РФ).

Анатолій Матіос також повідомив, що законної сили набрали 4 рішення судів, за якими 5 осіб визнані винними у веденні агресивної війни проти України (з них двоє громадян РФ Доронін і Горбунов, а також один військовослужбовець Володимир Старков).
Ще в судах перебуваютьсправи проти співробітників ГРУ ГШ РФ Євгена Єрофеєва і Олександра Александрова, а також громадянина РФ Гаджієва, учасника батальйону “Август” “ЛНР”.

“Наступним блоком, який розслідується у кримінальному провадженні, є жорстоке поводження з полоненими та цивільним населенням з боку представників терористичних організацій ОРДО і ОРЛО.
У результаті попереднього розслідування нами встановлено численні факти, і це підтверджено процесуальними документами, порушення вимог ч. 2 статті з додатковим протоколом Женевської конвенції від 1949 року. За встановленими даними, протягом 2014 року, 2015 року і частково 2016 року бойовиками терористичних організацій на окупованих територіях Донецької та Луганської областей було створено, і нами зафіксовано та відображено процесуальним шляхом, 62 табори та інших місць незаконного тримання захоплених українських військовослужбовців, цивільних осіб, волонтерів, а також журналістів.
Всього в цих місцях, за нашими даними, які підтверджені процесуально, містилося більше 3000 українських громадян і військовослужбовців”, – заявив Матіос.

Також головний військовий прокурор навів офіційні дані щодо втрат внаслідок бойових дій на сході України з початку АТО.

“Встановлена кількість втрат становить 9354 осіб, з них 2055 – загиблі, 7299 поранені військовослужбовці сил АТО”, – зазначив Матіос в ефірі каналу “112 Україна”.

Читайте також:
Про що не говорить держава. “Новинарня” з’ясувала
точні втрати в АТО всіх силових структур

СБУ оприлюднила офіційну кількість своїх загиблих і поранених на Донбасі

“Заградзагони ДНР”. При спробі дезертирувати з-під Авдіївки
бойовик убитий російським офіцером

Facebook Comments

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *