Українські біженці в Берліні організували “пункт незламності” для місцевих на тлі блекауту

Один із районів Берліна четвертий день перебуває без світла через підпал кабелів на електростанції. Українські біженці, які зараз проживають у німецькій столиці, організували для місцевих “пункт незламності”, де можна погрітися та зарядити техніку.

Про це 6 січня повідомило видання “Радіо Свобода”.

“Пункт незламності” організувала українка Оксана Орел, яка представляє українську спільноту в депутатському комітеті з міграції та інтеграції при районній Берліна. Вона переїхала разом із донькою до Німеччини після початку повномасштабного вторгнення.

У Берліні Оксана Орел та інші українські біженці заснували українсько-німецький центр AdlerA e.V.. Він допомагає переселенцям адаптуватися в Німеччині. Після того, як в Берліні стався блекаут 3 січня, центр перетворився на “пункт незламності” для місцевих. Там можна зігрітися, зарядити гаджети, випити гарячого чаю й приготувати їжу.

Люди заряджають телефони в аварійному пункті, організованому у спортзалі, Берлін, 4 січня 2026 року

Будівля центру розташована у районі Штегліц-Целендорф, де й стався блекаут, але їхня трансформаторна підстанція підключена до іншої лінії електропередач.

“Батьки, родини дітей, які відвідують нашу організацію – і українські, і німецькі родини – першими скористалася цією нагодою. Вони привели дітей на танці, трошки погрітися, одразу взяли підзарядити гаджети”, – розповіла Оксана Орел.

За словами Оксани Орел, “пункт незламності” відкрили не лише на знак подяки німцям за допомогу біженцям та Україні, але й для того, щоб поділитися власним досвідом під час відключень.

Що передувало

Берлінський район Штегліц-Целендорф у суботу, 3 січня, залишився без світла через пожежу на електричних лініях.

4 січня ультраліва Vulkangruppe опублікувала лист, у якому заявила про свою причетність до підпалу кабелів на електростанції в німецькій столиці, що призвело до знеструмлення частини міста. Внаслідок інциденту з 3 січня 50 тисяч домогосподарств на південному заході столиці Німеччини залишилися без електрики та опалення.

Група описала свою акцію як “дію в інтересах суспільства”, зазначивши, що підпал кабельного моста був спрямований проти “жадібності до енергії” та зростаючого впливу технологічних компаній. Ліві радикали заявили, що напад на газову електростанцію є “актом самооборони та міжнародної солідарності з усіма, хто захищає Землю і життя”.

Читайте також:
У Берліні спалахнула пожежа у наметовому містечку для українських біженців

 

 

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна