Уже багато років кукурудза залишається однією з найпопулярніших сільськогосподарських культур в Україні. Успіху цієї культури серед аграріїв сприяє ціла низка її переваг: стійкість до різних погодних умов, стабільний попит на світовому ринку, добра врожайність тощо. В умовах зміни клімату, зростання собівартості виробництва та нестабільної логістики саме кукурудза дає фермерським господарствам можливість зберігати рентабельність.
Зрозуміло, що без ризиків не обходиться навіть у випадку ставки на, здавалося б, найбільш стабільні й успішні культури. Скажімо, за даними Міністерства аграрної політики, у 2024 році через низку несприятливих факторів (передусім – зменшення посівних площ та посуху) українські аграрії зібрали на понад 19% менше кукурудзи, ніж у 2023-му. Проте навіть за несприятливих погодних умов урожайність кукурудзи залишатиметься високою, якщо дотримуватися низки умов. Передусім ідеться про закупівлю виключно якісного посівного матеріалу, добрив і засобів захисту рослин у сумлінних постачальників, таких як КропАгро та інші перевірені продавці.
Що ще варто знати, перш ніж сіяти кукурудзу, та чому вона є такою популярною серед виробників? Розповідаємо.
Без якісних гербіцидів на справді високий урожай розраховувати не випадає. А от правильно підібраний гербіцид для кукурудзи – запорука успіху.
За типом гербіциди бувають як порошкоподібні, так і у вигляді емульсій чи концентрованих розчинів.
А за способом дії гербіциди для кукурудзи поділяють на два види:
Їхня відмінність у тому, що в системного препарату активна речовина поширюється через листя чи коріння, вражаючи не лише наземну, а й підземну частину бур’янів. Це приводить до повної загибелі шкідливої рослини.
Натомість контактна агрохімія вражає лише ті ділянки, які перебували з нею у безпосередньому контакті, спричиняючи такий собі “опік” бур’яну.
Контактні гербіциди можуть бути досить ефективними, проте все ж мають низку недоліків. Основні з них – необхідність дуже ретельного й неодноразового розпорошування. Також варто мати на увазі, що контактні засоби можуть вражати й культурні рослини, тому при їх використанні надзвичайно важливо чітко дотримуватися дозування, рекомендованого виробником.
Матеріал публікується на правах реклами ℗
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!