Платформа пам’яті “Меморіал” презентувала спецпроєкт, котрий розповідає історії полеглих на війні музикантів і досліджує, як музика допомагає берегти і вшановувати пам’ять героїв. Це серія матеріалів, доповнених музичними треками – давніми та сучасними – в яких звучить пам’ять.
Про це комунікаційники платформи повідомили “Новинарні” в п’ятницю, 23 травня.
Кожен із п’яти текстів проєкту “Як звучить пам’ять” показує окремий спосіб вшанування.
“Їхня молодість знову настане” – про композиції, присвячені чотирьом захисникам: музикантові й звукорежисеру Данилові Подибайлу, саундпродюсеру Іллі Грабарю, джазовому композитору Сергію Артемову й оперному співаку Василеві Сліпаку.
“Хай звучить недоспіване” знайомить із музичними творами, які презентували вже після загибелі їхніх авторів на фронті: альбом «Пам’ятка» від Михайла Бікетова і лейблу Dnipropop, пісні Андрія Касенюка з гурту SilverTown, трек «Сила» на вірш «Витає полем дух» Артема Нагайченка. Тепер те, що колись було чернетками, допомагає берегти спогади про полеглих захисників.
“Концерт як музичний меморіал” розповідає історії трьох полеглих захисників: барабанщика Миколи Состіна, тромбоніста Вадима Прокопчука і соліста філармонії Богдана Соломки. На честь них близькі організовують концерти – так твориться нова культура музичних меморіалів.
“Продовження музичної справи” – про музичні меморіальні практики на честь полеглих захисників. Це – студія звукозапису на честь Олександра Бевза, сцена у пам’ять про Максима Науменка та фестиваль пам’яті Андрія Чепіля.
“І будуть весною пташки прилітати, і будуть співати пісні”. Від «Заповіту» Тараса Шевченка – до «The Funeral» групи Band of Horses – ця частина спецпроєкту про музику, якою проводжають в останню путь полеглих. Тут зібрані давні й сучасні мелодії, що виконують на честь захисників, а також – розповіді про історію таких пісень і їхню роль в історії та пам’ятуванні.
Усі матеріали були також оприлюднені у п’яти виданнях: “Українській правді”, Лірум, hromadske, NV і “Новинарні“.
“Меморіалізація у музиці, історії полеглих музикантів – нова для мене тема. Було цікаво зануритися в неї. Я мрію потрапити на фестиваль “Файне місто” і потанцювати на сцені імені Макса Науменка, сподіваюся, цього року вона буде. Ми з Максом зналися за життя, обоє з Донецька і були частиною спільного клубного руху. Також хотіла би потрапити на фестиваль імені Андрія Чепіля – одного з небагатьох, хто майстерно грав на трембіті”, – розповіла авторка текстів Ганна Курцановська.
Дивитися спецпроєкт – за ось цим посиланням.
Його платформа “Меморіал” підготувала завдяки донату на пам’ять від Благодійного фонду імені Іллі Грабаря – полеглого воїна та саундпродюсера.
Читайте також:
“Сила ідентичності”. Платформа пам’яті “Меморіал” збирає історії полеглих на війні творців кобзарської культури
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!