У кожній в/ч морської піхоти готують драйверів, – комкорпусу Делятицький

У морській піхоті актуальною є фахова підготовка “драйверів” – старнових, які керують маломірними плавзасобами.

Про це повідомив командир 30-го корпусу морської піхоти ВМС ЗСУ, генерал-майор Дмитро Делятицький в інтерв’ю “Укрінформу”, яке опубліковане в п’ятницю, 23 травня.

“У кожній нашій військовій частині є відповідні штатні підрозділи. Підготовка на посади в цих підрозділах відбувається в навчальних центрах ВМС протягом двох тижнів. Цього часу в цілому достатньо, щоб навчити людину керувати маломірними плавзасобами”, – каже Делятицький.

Він підкреслює: “Сьогодні ми ведемо роботу, щоб підтримувати навченість особового складу для можливих дій в акваторіях та водоймах. Це закладено в наших програмах підготовки, і нам на озброєння надходить відповідний ресурс. Ми розуміємо, що в разі потреби маємо бути здатні виконати поставлені завдання. Одначе як саме застосовувати підрозділи морської піхоти, якщо говорити про оперативний рівень, вирішувати не нам. Ми діємо відповідно до тих завдань та пріоритетів, які на нас покладає вище керівництво, тобто там, де є найбільша потреба”.

На уточнення журналістки про ситуацію на Херсонщині, в зоні відповідальності підрозділів морської піхоти, Делятицький нагадує, що цей відтинок фронту “має певну специфіку, він відрізняється від інших однією важливою деталлю, від якої ми й вибудовуємо всі свої дії й тактику”.

“Я маю на увазі річку Дніпро – великий географічний бар’єр, що дає нам перевагу в обороні й водночас є великою перешкодою, якщо йдеться про наступальні дії. Можливо, для когось ці слова прозвучать як прописна істина, але вона багато в чому пояснює нагальний стан справ на напрямку. Річ у тім, що у зв’язку з такою перешкодою, як Дніпро, ми не маємо інтенсивних боєзіткнень піхоти, тому ворог масово застосовує ударні БПЛА різних типів. Наприклад, у середньому протягом тижня ми фіксуємо близько 1700–1800 застосувань ударних БПЛА, залежно від погодних умов ця цифра може змінюватися. Майже тридцять відсотків від загальної кількості ворог застосовує в межах Херсонської територіальної громади”, – каже комкор.

Українські військові, за його словами, намагаються “протидіяти цьому варварству”, насичують смугу відповідальності засобами РЕБ різних типів.

“Організовуємо й інші методи та способи боротьби проти ударних дронів. На жаль, поки що залишається невеликий відсоток ворожих БПЛА, яким усе ж таки вдається подолати нашу оборону. Зазвичай це оптоволоконні дрони. Отже, якщо говорити офіційною термінологією, ситуація на Херсонському напрямку є складною, але її повністю контролюють наші підрозділи”.

Командир 30-го корпусу констатував, що ворог продовжує спроби закріпитися в острівній зоні Дніпра та вибити ЗСУ в із позицій на Лівому березі, але не має успіху.

Як писала “Новинарня“, командира 30-го корпусу морської піхоти генерал-майора Дмитра Делятицького нагороджено “Хрестом бойових заслуг”.

Читайте також:
Пам’ятний знак “Морська піхота” відкрили на Алеї захисників України у Києві

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна