У Києві з нагоди Дня морської піхоти, що відзначається в Україні щорічно 23 травня, начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-майор Андрій Гнатов і начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко урочисто відкрили пам’ятний знак “Морська піхота” на Алеї захисників України.
Про це повідомляє пресслужба КМВА.
“Цей знак графічно відображає хвилі шторму, які розбивають укріплення на березі, зайнятому противником. І саме це є символічним, тому що рідна стихія для морської піхоти – це якраз дії на морі. Україна була, є і буде морською державою, і надзвичайно важливо, що у нас в складі Збройних сил України є рід військ, який здатен захищати морські рубежі, захищати порти, відбивати будь-які загрози противника з моря”, – сказав Гнатов під час урочистого відкриття у п’ятницю, цитує “Інтерфакс-Україна”.
Очільник платформи “Культурні сили”, капітан ЗСУ Микола Сєрга підкреслив важливість пам’яті про подвиг українських військових, зокрема морських піхотинців.
“Ми живемо в час, коли легенди не вигадують — їх проживають. І наше завдання — не проґавити цей момент, не дати забути. Бо те, що робить морська піхота, — це вже не просто героїзм, це формування нової міфології. Морпіх — це не просто військовий, це архетип. Це точка, де людина зустрічається з хаосом — і не відступає. Бо назад — море. Назад нема куди — тільки вперед. Цей знак — це не просто табличка, це наш емоційний якір. Це відбиток нашої пам’яті. Це наша зброя. Це гравірування правди. Морпіх тут. І поки він тут — ми всі тут”, – сказав він.
У відкритті також взяли участь капелан отець Василь Вирозуб, морські піхотинці – учасники бойових дій, Герої України. Українська співачка Христина Соловій виконала пісню “Чорноморчик”.
Перший елемент Алеї захисників України – памʼятний знак “Піхота” – відкрили в Києві поруч з Аркою Свободи українського народу 6 травня, коли в Україні відзначається День піхоти.
Начальник КМВА під час спілкування з журналістами зазначив, що встановлення пам’ятних табличок на Алеї захисників України продовжиться.
“На мою особисту думку, дуже важливо сьогодні пам’ятати про героїв, закарбовувати їхні подвиги. І вкрай важливо, щоб це було саме в Києві, тому що Київ — це столиця України, і звідси починається Україна. На мою думку, це потрібно було зробити набагато раніше, але, як говориться, маємо, що маємо. Сьогодні в нас вже дві таких таблички — будемо продовжувати. Знаю, що наступний крок теж буде тут зроблено, але поки не можу анонсувати, тому що це секрет”, – сказав він.
Алея захисників України є спільною ініціативою ЗСУ, Сухопутних військ ЗСУ та об’єднання “Культурні сили”.
Читайте також:
У Києві заклали Алею захисників України. Перший елемент: відбитки черевиків піхотинця, направлених на схід
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!