Спеціальний посланник американського президента Стів Віткофф повідомив, серед головних питань, які залишаються невирішеними у російсько-українській війні і про які йтиметься, якщо сторони сядуть за стіл переговорів: окуповані Росією території України, Запорізька атомна електростанція та доступ України до важливих водних шляхів.
Про це він сказав у інтерв’ю Breitbart News, цитує 13 травня “Європейська правда”.
“Я думаю, основні питання – це регіони, атомна електростанція і те, як Україна може використовувати Дніпро і виходити до моря. Є речі, які, на мою думку, буде неважко вирішити, якщо ми зберемо сторони за стіл, вони говоритимуть одне з одним, ми звузимо перелік розбіжностей і запропонуємо компроміси та креативні рішення”, – вважає Віткофф.
За його словами, США зробили “багато для того, щоб звузити коло питань”, а головною перепоною Віткофф назвав “п’ять регіонів”.
“Головна перепона – це п’ять регіонів. Росія має повний контроль над двома з них. Україна – частковий контроль над трьома іншими. Йдеться про те, як ми будемо оцінювати – бо є різниця між лініями фронту, де стоять війська, і адміністративними межами”, – сказав він.
Посланець американського президента також зауважив, що переговори з обома сторонами вже тривають у неформальному форматі, і США наполягають на якнайшвидшій організації прямої зустрічі української та російської делегацій.
Додамо, що 17 квітня у Парижі Віткофф представив європейським посадовцям пропозицію щодо припинення російсько-української війни, у якій міститься визнання США контролю Росії над низкою українських окупованих територій.
У цій пропозиції США де-юре визнають контроль Росії над Кримом; де-факто – контроль Росії над Луганською областю та над частинами Запорізької, Донецької та Херсонської областей. Україна ж відновлює контроль над територіями Харківської області, Запорізькою АЕС та отримує безперешкодний прохід по річці Дніпро та контроль над Кінбурнською косою.
Читайте також:
“Може допомогти в закінченні війни”: Зеленський обговорив з Ердоганом деталі зустрічі в Туреччині
Як писала “Новинарня” раніше, речник Кремля Дмитро Пєсков в інтерв’ю ABC News, опублікованому 10 травня, заявив, що Путін не погодиться на 30-денне припинення вогню, “якщо союзники не припинять постачати озброєння Україні”.
Пізніше в ефірі телеканалу CNN він заявив, що Росія “розгляне можливість 30-денного припинення вогню”. Сам Путін запропонував поновити “прямі переговори” з Україною 15 травня у Стамбулі, але “без попередніх умов”.
Натомість голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що спочатку має бути припинення вогню на 30 днів, потім все інше.
Згодом президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган повідомив, що Туреччина готова організувати переговори України та Росії.
Президент Володимир Зеленський своєю чергою заявив, що особисто чекатиме на російського диктатора Володимира Путіна в Туреччині у четвер, 15 травня.
А після того американський лідер Дональд Трамп заявив, що розглядає можливість візиту до Стамбула 15 травня, додавши, що “від цієї зустрічі у четвер між Росією та Україною можна очікувати хороших результатів”.
Читайте також:
“Іншого шляху немає”: спецпредставник Трампа заявив, що перед переговорами Росія має погодитись на 30-денне перемир’я
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!