Вищий антикорупційний суд продовжив обовʼязок носити електронний браслет ексголові ДФС Роману Насірову.
Про це пише Центр протидії корупції. Про це також стало відомо з трансляції Вищого антикорупційного суду.
“Наказ про мобілізацію Насірова – скасували. Мабуть це і дозволило Роману Насірову сьогодні зʼявитися до ВАКС, де слухається його справа про рекордний хабар у 722 млн грн”, – зазначили у ЦПК.
Судді Вищого антикорупційного суду задовольнили клопотання прокурора та продовжили йому строк дії обовʼязків на два місяці.
Тож Насірову продовжили такі обовʼязки:
Строк дії обовʼязків – до 10 червня 2025 року.
“Цікаво, що на питання суду, чи ці обовʼязки впливають на виконання ним обовʼязків під час несення військової служби, він зазначив що обовʼязки обмежують можливість виконання певних розпоряджень”, – додали у ЦПК.
9 квітня 2025 року стало відомо, що ексголова Державної фіскальної служби Роман Насіров мобілізувався до ЗСУ на етапі судових дебатів, у зв’язку з чим його захист просить зупинити слухання справи Насірова у Вищому антикорупційному суді.
Насірова обвинувачують в отриманні хабаря в розмірі понад 722 млн грн за відшкодування ПДВ компаніям бізнесмена Олега Бахматюка.
Пізніше медіа повідомили, що Насіров 7 квітня був призначений на посаду сапера 1-го інженерно-саперного відділення 1-го інженерно-саперного взводу інженерно-саперної роти групи інженерного забезпечення з окладом у 2640 грн. При цьому йому має виплачуватися щомісячна премія за особливий внесок у загальні результати служби у розмірі 578% від посадового окладу, а також визначена надбавка за особливості проходження служби у розмірі 65% до посадового окладу.
Підставою для зарахування до військової частини стала довідка про проходження військово-лікарської комісії від 30 січня 2025 року.
Після цього на сторінці “Автомайдан” у фейсбуці з’явився допис про те, в яку саме військову частину мобілізували Насірова.
“За нашою інформацією, це військова частина А0139 — інженерно-саперна рота 101-ї окремої бригади охорони Генштабу ЗСУ. Яка ще й базується у Києві. Це не просто якийсь там підрозділ — це елітна бригада, яка займається охороною Генштабу. Фактично — особиста бригада головнокомандувача Сирського”, – заявили автори допису, тегнувши офіційну сторінку 101-ї бригади.
Повідомлення “Автомайдану” про місце, де мав служити фігурант справи про 2 мільярди гривень збитків та 722 мільйонів хабаря широко розійшлося соцмережами.
У жовтні 2022 року колишньому Державної фіскальної служби Роману Насірову, його раднику, а також власнику агрохолдингу “Укрлендфармінг” Олегу Бахматюку повідомили про підозру у справі про відшкодування ПДВ.
Насірову тоді обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 17 грудня 2022 року з альтернативою внесення застави у розмірі 523,2 млн грн. Апеляційна палата ВАКС залишила цей запобіжний захід незмінним.
8 березня 2023 року Вищий антикорупційний суд заочно арештував власника агрохолдингу “Укрлендфармінг” Олега Бахматюка у справі про надання хабаря ексголові ДФС Насірову та його раднику.
8 травня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України не задовольнила скарги адвокатів Романа Насірова, залишивши його під вартою.
28 червня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін запобіжний захід колишньому голові ДФС України Роману Насірову.
27 липня 2023-го ВАКС залишив колишнього голову ДФС Насірова під вартою з можливістю застави 261 млн.
24 травня 2024 року ВАКС повідомив, що за Насірова внесли заставу у сумі 55 000 592 гривень. Він вийшов з-під варти, де перебував із 31 жовтня 2022.
Читайте також:
ДБР оголосило підозру екскомандиру частини ТрО, який “відрядив” депутатів-військовослужбовців на службу до КМВА
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!