Бійці 412-го окремого полку Nemesis Сил безпілотних систем ЗСУ за рік бойової роботи знищили сто танків російських окупантів.
Про це бійці повідомили у своєму Facebook 9 квітня.
“Найбільше уражень підрозділ завдав ворожим бронемашинам на Старобільському напрямку. Тільки на цьому відрізку фронту Nemesis спалив 28 російських танків”, – заявили військові.
Як зазначається, найбільш “урожайними” в плані знищення ворожої техніки стали осінь та зима 2024 року, а найбільш вдалими місяцями — листопад 2024-го та лютий 2025-го.
“Нічні бомбери відігнали техніку росіян за 20 км від лінії бойового зіткнення ще у 2023-2024 році. Також відчуваємо, що техніки стає менше, вони не встигають покривати втрати виробництвом і ремонтом”, — розповів начальник штабу підрозділу Артем Бєлєнков.
Як повідомляють представники Nemesis, вартість одного російського танку, залежно від модифікації, становить від 2 до 4,3 мільйона доларів. Тоді як вартість українського дрона, за допомогою якого Nemesis знищує ціль, близько 25 тисяч доларів.
“Ми працюємо по найціннішим типам техніки ворога — пріоритет надаємо системам ППО, РЕБ, самохідній артилерії, бронетехніці й іншим вогневим засобам. Зенітні комплекси стоять окремо в цьому списку, наприклад, “Бук-М3″ коштує 45 млн доларів. Знищення такої цілі — окреме свято”, — додав Бєлєнков.
Довідково
412-й полк Nemesis спеціалізується на пошуку та знищенні цінної бойової техніки, штабів, складних позицій росіян на 40 кілометрів углиб і далі. На бойовому рахунку підрозділу, створеного на початку 2024 року, знищена й уражена російська техніка на понад 1 мільярд доларів, зокрема 4 зенітно-ракетні комплекси “Бук“ різних модифікацій, понад 10 установок “Тор“, “Оса“, а також перша підбита ЗСУ північнокорейська САУ “Коксан“.
У грудні 2024 року окремий батальйон Сил безпілотних систем Nemesis реорганізували в полк й оголосили про новий масштабний набір бійців.
Читайте також:
Сирський: російські окупанти лише за минулий тиждень втратили 408 артсистем, з початку року – понад 4000
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!