У ГУР розповіли, як Росія модернізує “шахеди” та інші ударні дрони

Головне управління розвідки Міністерства оборони України опублікувало на порталі War & Sanctions нові дані про іноземні компоненти в російській зброї, зокрема в ударних безпілотниках.

Про це пресслужба ГУР повідомляє 18 лютого.

Зазначається, зокрема, що в будові дронів-камікадзе Shahed-136 (“Герань-2”, “Гарпія”) від початку поточного року зафіксована низка суттєвих змін, а саме:

  • новий вид бойової частини вагою 90 кг;
  • польотний контролер, блок розподілення потужності та акумуляторна батарея перенесено з носової частини в хвостову;
  • в конструкцію БПЛА встановлено додатковий баласт.

На завадозахищеній 8–канальній CRP-антені супутникової навігації з круговим розміщенням периферійних патч-антен виявлено стікер з маркуванням китайською та англійською мовами “Agricultural equipment parts”, а також номером, що вказує на виробництво у 2024 році.

Спосіб виготовлення та колір корпусу цієї антени схожий на інші вузли та агрегати “шахедів” серії “Ы” виробництва Ірану та РФ, тому виявлений стікер, ймовірно, використаний для введення в оману щодо реального походження та призначення CRP-антени.

У ГУР зазначають, що держава-агресор дедалі частіше використовує продукцію виробництва Китаю як альтернативу компонентам зі США, ЄС та інших країн. Наприклад, у згаданій вище 8-канальній антені останніх версій “Shahed-136” росіяни замінили програмовану логічну інтегральну схему XILINX Kintex-7 виробництва США, яка є критичною складовою CRP-антени, на інтегральну схему виробництва Beijing Microelectronics Technology, КНР.

Безпілотники, вироблені на потужностях особливої економічної зони “Єлабуга”, на додачу до “Ы” отримали нову серію ― “Ъ”.

БПЛА, вироблені на електромеханічному заводі “Купол” (м. Іжевськ), отримали нову серію “КЦ” на додачу до попередніх “К” та “КБ”.

Є інформація, що крім 8-канальних антен “Комета М8” у виробництві ворожих ударних безпілотників використовуються також нові російські 12-канальні CRP-антени “Комета”.

Для зйомки та передачі відеозображення ураження цілі росіяни використовують одноразові Telegram-боти та міні електронну-обчислювальну машину Raspberry Pi, веб-камеру, 3G/LTE-модеми.

Виготовлені на заводі у Єлабузі дрони “Гербера”, які раніше виконували імітаційну функцію, ворог почав споряджати бойовими частинами ОФБЧ-2,5 виробництва підприємства “Базальт” та інженерними боєприпасами КЗ-6. Для приведення бойової частини в дію використовується підривник, підключений до польотного контролера через твердотільне реле RUICHI SSR-10DD.

Також Росія налагоджує виробництво аналогу реактивного Shahed-238 – “Герань-3” з малогабаритним турбореактивним двоконтурним двигуном Tolou-10/13, що забезпечує швидкість польоту до 550-600 км/год та дальність 2 500 км.

Інформація про іноземні технології, які сприяють ворогу виготовляти засоби для ведення злочинної війни проти України, щотижня оновлюється на порталі War&Sanctions ― база даних уже містить опис 4400 ідентифікованих в застосованому Росією озброєнні компонентів, а також понад 140 БПЛА та 88 залучених до їхнього виробництва підприємств.

Читайте також:
“Птахи Мадяра” показали новий спосіб ураження російських FPV-дронів з оптоволокном. ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна