“Птахи Мадяра” показали новий спосіб ураження російських FPV-дронів з оптоволокном. ВІДЕО

414-та окрема бригада безпілотних систем ЗСУ “Птахи Мадяра” показала новий метод перехоплення російських FPV-дронів, що використовують оптоволоконне управління. Йдеться про використання мобільних радарів для раннього оповіщення про наближення FPV-дронів на відстані в кілька кілометрів.

Детальніше про це пише The War Zone з посиланням на опубліковане 28 січня командиром бригади Робертом Бровді з позивним “Мадяр” відео перехоплення російського БПЛА на оптоволокні.

Аналітики, коментуючи відповідні кадри, пояснили, що після виявлення FPV-дрона противника в повітря підіймаються дрони-перехоплювачі, здатні знищувати російські апарати до того, як вони досягнуть своєї мети.

“Перші варіанти для детекції та знищення (російських FPV дронів з оптоволокном – “Н”) є і вже застосовуються у 414 ОБрУБАС”, – написав “Мадяр” під цим відео.

Відмінною особливістю російських FPV-дронів є масивна котушка на кормі, що містить міцний, але тонкий кабель, який з’єднує дрон з оператором. Завдяки такому управлінню дрон зберігає зв’язок навіть під час польоту поблизу землі та всередині будівель, що робить його особливо небезпечним у бойових умовах.

І хоча Бровді не розкрив точні характеристики використовуваних радарів, імовірно, йдеться про мікрохвильові системи Ku-діапазону, оптимізовані для виявлення невеликих цілей, що повільно рухаються.

Однак, як зазначає The War Zone, такі пристрої мають недолік — обмежений радіус дії, що робить їх ефективними лише в межах кількох кілометрів. Але якщо такі радари розмістити на мобільних платформах ближче до передової, вони зможуть своєчасно виявляти загрози та координувати дії дронів-перехоплювачів. “Мадяр” підкреслює, що масове розгортання таких систем критично важливе для захисту лінії фронту.

Роберт Бровді також наголосив, що Україні необхідно терміново розгорнути мобільні радари на всьому фронті з інтервалами 2-4 км, щоб ефективно перехоплювати FPV-дрони противника.

Такі системи можна встановлювати, зокрема, на військових базах і стратегічних об’єктах. Водночас їхнє випромінювання може бути виявлено противником і використано для націлювання. Тому розміщення радарів на мобільних платформах підвищує їхню виживаність, але повністю проблему не вирішує.

“Проте їхня необхідність вказує на те, що в найближчому майбутньому передові датчики для боротьби з дронами будуть абсолютно необхідні скрізь, де присутні війська, і особливо на активному полі бою”, — підсумували експерти The War Zone.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна