В одній із столичних шкіл під час концерту підлітки показали сценку, в якій б’ють українського військовослужбовця територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Відповідне відео оприлюднив начальник управління комунікації Командування Сухопутних військ Віталій Саранцев у своєму Facebook 17 лютого.
Він зазначив, що таку сценку показали під час концерту у школі №309, що в Дарницькому районі Києва.
На оприлюднених кадрах видно, що в якийсь момент виступу підлітків на сцену, яка, схоже, тематично прикрашена до Дня святого Валентина, виходять двоє хлопців. Один із них вбраний у військову форму, із штучно збільшеним черевом, на його спині – напис ТЦК, у руках – папка для документів.
Хлопця, який грає роль військового ТЦК, інший б’є кулаком в обличчя, і той падає. Після чого його беруть за руки та тягнуть за лаштунки. Ці всі дії супроводжуються гучним реготом та оплесками глядачів.
Начальник управління комунікації Командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев, коментуючи відео, заявив, що “це не мистецтво і виховання, а криза розуміння, хто ворог і хто захисник”.
“Коли в шкільних стінах діти грають у вистави про війну, це може бути способом осмислення трагедії. Але коли в сценарії з’являється сцена побиття українського військовослужбовця – це вже симптом серйозної проблеми. Це не мистецтво і не виховання, а криза розуміння, хто ворог і хто захисник.
Як ми дійшли до того, що мобілізація — необхідний крок для виживання країни—став предметом висміювання на рівні шкільних заходів? Чи не тому, що дорослі самі розганяють наратив про “злочинний ТЦК”, поки справжні злочинці сидять у Кремлі?
Війна не прощає помилок, і однією з найбільших є підміна понять. І якщо в головах українських дітей український військовий — ворог, а «втащити» йому – прояв героїзму, то всім нам – величезна жирна “двійка”. Але війна «двійок» не ставить…” – написав полковник Саранцев у фейсбуці.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!