У результаті проведеної співробітниками Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури масштабної операції “Чисте місто” зі знищення корупції у земельній та бюджетній сфері Києва викрито та припинено діяльність злочинної організації на чолі з медійно-відомим колишнім депутатом Київської міської ради.
Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро ввечері 6 лютого.
Як писала “Економічна правда” з посиланням на власні джерела, обшуки проводили у київського бізнесмена Дениса Комарницького.
В повідомленні НАБУ йдеться, що злочинна організація заволоділа цінною столичною землею під забудову та взяла під повний контроль ухвалення місцевою владою рішень про надання прав на землю.
Серед підозрюваних:
Правоохоронці затримали 7 учасників злочинної організації. Загалом про підозру повідомили 10 особам.
“Схема полягала у пошуку перспективних земельних ділянок та реєстрації на підконтрольних осіб права власності на споруди, яких на цих ділянках ніколи не існувало. Надалі до міськради подавали заяви про надання їм права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд, що дозволяло уникати торгів.
Депутати КМР та посадовці КМДА, частина з яких входила до злочинної організації, а деякі перебували під її впливом, забезпечували ухвалення рішень про надання відповідних прав на землю, за що одержували неправомірну вигоду у вигляді коштів та об’єктів нерухомості. Водночас ухвалення таких рішень перебувало під повним контролем учасників злочинної організації: «потрібні» особи отримували права на землю, а решта стикалась зі штучними перешкодами та мусила звертатись до учасників злочинної організації по допомогу.
Керівник злочинної організації мав значний вплив на процеси всередині КМР та КМДА, як-от дії посадовців, призначення на високі посади лояльних осіб, звільнення підконтрольних службовців, виділення бюджетних коштів в інтересах злочинної організації тощо. Він також підтримував зв’язки з широким колом впливових осіб, серед яких заступники голови КМДА, депутати, голова земельної комісії КМР та інші. Центр ухвалення рішень, зокрема у земельній сфері, перемістився з Хрещатика, 36 в іншу будівлю, де питання «вирішувались» за участю міських топпосадовців та інших впливових осіб.
Для приховування своєї діяльності учасники злочинної організації використовували спеціальні термінали мобільного зв’язку, псевдоніми, контрспостереження та інші дії, спрямовані на уникнення відповідальності, втім це не завадило детективам”, – йдеться у повідомленні.
За даними НАБУ, у результаті діяльності злочинної організації протягом 2023-2024 років з власності територіальної громади Києва незаконно виведено землю у центрі міста вартістю 11,6 млн грн. Водночас завдяки своєчасним діям правоохоронних органів вдалося запобігти заволодінню ще шістьма земельними ділянками у столиці загальною вартістю 83,7 млн грн.
“Крім того, викрито спробу через погрози та штучні перешкоди змусити приватне підприємство припинити законну діяльність з торгівлі та надання в оренду торговельних приміщень в одному з районів столиці з метою заволодіння для подальшої забудови земельної ділянки цього підприємства.
Також зафіксовано пропозицію неправомірної вигоди у розмірі 100 000 доларів США члену земельної комісії та депутатці Київської міської ради за зловживання нею своїми повноваженнями та впливом в інтересах злочинної організації”, – заявили правоохоронці.
Денис Комарницький – колишній лідер фракції «Блоку Леоніда Черновецького», якого називають “смотрящим” за сферами будівництва комунального господарства у Києві.
У 2019 році СБУ вже проводила обшуки у Комарницького. Тоді в нього виявили документи, які свідчили про те, родина народного депутата Миколи Тищенка могла заробляти на схемах з будівництвом Подільсько-Воскресенського мосту.
Читайте також:
НАБУ і САП проводять операцію “Чисте місто” через земельну корупцію в міськраді Києва
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!