Кабінет міністрів за рішенням РНБО та президента затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед медико-соціальних експертних комісій в Україні.
Про це повідомив прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль у п’ятницю, 25 жовтня.
Так, МСЕК у чинному вигляді обіцяють ліквідувати вже цього року. У листопаді МОЗ та Мінцифри представлять рішення щодо цифровізації проходження всіх етапів МСЕК.
Наразі створюється група для перегляду рішень, які ухвалювали МСЕК. Три наступні місяці триватимуть перевірки.
Пенсійний фонд разом з ДБР, Нацполіцією та СБУ мають провести швидкий аудит всіх пенсійних виплат по інвалідності прокурорам та іншим посадовцям державних органів.
МОЗ та Мінсоцполітики мають невідкладно винести на уряд законопроєкти щодо комплексної реформи МСЕК.
«У цьому плані дуже чітко прописані строки та відповідальні за його виконання. Це питання має бути серед пріоритетних для всіх міністерств та особисто міністрів», — наголосив Шмигаль.
Нагадаємо, президент також доручив НАЗК до 31 грудня розробити законопроєкти про зміни до Кримінального кодексу України та Цивільного процесуального кодексу України, які б визначали голову й членів МСЕК суб’єктами кримінальної відповідальності за незаконне збагачення та відповідачами у справах про визнання активів необґрунтованими.
Читайте також:
Центральна МСЕК отримувала на перевірку 19 тис. висновків про інвалідність – і більшість залишилися чинними
Кому передадуть функції МСЕК після ліквідації: відповідь МОЗ
Як писала “Новинарня“, 22 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав указ, що вводить у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року.
У традиційному вечірньому зверненні Зеленський так прокомунікував це рішення:
“… Провів РНБО. За численними фактами порушень МСЕК і фальшивих інвалідностей для посадовців.
Це не тільки, до речі, прокурори. Є сотні таких фактів очевидно необґрунтованих інвалідностей у посадовців митниці, податкової, в системі Пенсійного фонду, в місцевих адміністраціях. З усім цим треба ретельно та оперативно розібратися. Система МСЕК має бути ліквідована”.
Нагадаємо, що після засідання РНБО президент України Володимир Зеленський анонсував “перелік рішень, які повернуть справедливість”. Ці рішення, з його слів, будуть затверджені в указі.
На цьому ж засіданні РНБО стало зрозуміло, що в 2024 році підозри у вчиненні злочинів отримали 64 посадовці МСЕК, ще 9 осіб уже засуджено. Крім того, скасовано 4106 висновків про інвалідність, які були оформлені на підставі фальшивих документів.
Приблизно в цей час, що й президент звітував про засідання РНБО щодо роботи МСЕК, стало відомо, що Генпрокурор Костін йде з посади на тлі скандалу з “інвалідностями” прокурорів.
Читайте також:
“Реально внутрішній ворог”: Зеленський скликав Радбез через зловживання на МСЕК
У робочому кабінеті керівниці Хмельницької обласної МСЕК, депутатки облради від партії “Слуга народу” Тетяни Крупи 4 жовтня виявили 100 тис. доларів США, медичні документи з ознаками підроблення, а також списки “ухилянтів” із прізвищами та фіктивними діагнозами. Вдома у посадовиці вилучили ще 5 млн 244 тис. доларів США, 300 тис. євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси, а також документи, які можуть вказувати на відмивання грошей через різні бізнес-проєкти. Під час проведення слідчих дій керівниця МСЕК намагалась позбутися частини грошей, викинувши через вікно дві сумки з пів мільйоном доларів США.
Їй висунули підозру у незаконному збагаченні (ст. 368-5 Кримінального кодексу України).
7 жовтня Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід Крупі – 60 діб арешту (до 3 грудня) із можливістю внесення застави розміром в понад 500 млн грн.
Олександр Крупа, син Тетяни Крупи, 10 жовтня звільнився за власним бажанням з посади начальника Управління Пенсійного фонду в Хмельницькій області. На фото, що стали мемами, він лежить на ліжку з великою кількістю стодоларових купюр.
Як відомо, фіктивна інвалідність є запобіжником від мобілізації до війська.
Згодом журналісти встановили, що пів сотні прокурорів на Хмельниччині на чолі з обласним прокурором Олексієм Олійником оформили інвалідність у МСЕК Крупи.
Читайте також:
На Хмельниччині медики допомагали отримати групу інвалідності: під час обшуків знайшли 8 млн грн
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!