Центральна МСЕК отримувала на перевірку 19 тис. висновків про інвалідність – і більшість залишилися чинними

Правоохоронці надавали на перевірку Центральній медико-соціальній експертній комісії майже 19 тисяч висновків про інвалідність від обласних МСЕК. Більшість із них залишилися чинними.

Про це повідомили в офісі генерального прокурора на запит “Укрінформу”.

Там розповіли, що станом на 1 січня правоохоронці розслідували 312 кримінальних справ про сприяння працівників ТЦК, ВЛК і МСЕК в ухиленні від мобілізації та виїзді за кордон. Цього року порушили ще 161 таке кримінальне провадження.

Під час розслідування вилучили понад 23 тисячі медико-експертних справ, з яких 18 968 скерували до Центральної МСЕК для перевірки ухвалених рішень. З них залишили чинними 16 992 рішення.

Тільки рішення 66 справ Центральна МСЕК скасувала. Щодо 6 таких рішень працівникам МСЕК повідомили про підозру.

Читайте також:
Кому передадуть функції МСЕК після ліквідації: відповідь МОЗ

Як писала “Новинарня“, 22 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав указ, що вводить у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року.

У традиційному вечірньому зверненні Зеленський так прокомунікував це рішення:

“… Провів РНБО. За численними фактами порушень МСЕК і фальшивих інвалідностей для посадовців.
Це не тільки, до речі, прокурори. Є сотні таких фактів очевидно необґрунтованих інвалідностей у посадовців митниці, податкової, в системі Пенсійного фонду, в місцевих адміністраціях. З усім цим треба ретельно та оперативно розібратися. Система МСЕК має бути ліквідована”.

Нагадаємо, що після засідання РНБО президент України Володимир Зеленський анонсував “перелік рішень, які повернуть справедливість”. Ці рішення, з його слів, будуть затверджені в указі.

На цьому ж засіданні РНБО стало зрозуміло, що в 2024 році підозри у вчиненні злочинів отримали 64 посадовці МСЕК, ще 9 осіб уже засуджено. Крім того, скасовано 4106 висновків про інвалідність, які були оформлені на підставі фальшивих документів.

Приблизно в цей час, що й президент звітував про засідання РНБО щодо роботи МСЕК, стало відомо, що Генпрокурор Костін йде з посади на тлі скандалу з “інвалідностями” прокурорів.

Читайте також:
“Реально внутрішній ворог”: Зеленський скликав Радбез через зловживання на МСЕК

Контекст

У робочому кабінеті керівниці Хмельницької обласної МСЕК, депутатки облради від партії “Слуга народу” Тетяни Крупи 4 жовтня виявили 100 тис. доларів США, медичні документи з ознаками підроблення, а також списки “ухилянтів” із прізвищами та фіктивними діагнозами. Вдома у посадовиці вилучили ще 5 млн 244 тис. доларів США, 300 тис. євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси, а також документи, які можуть вказувати на відмивання грошей через різні бізнес-проєкти. Під час проведення слідчих дій керівниця МСЕК намагалась позбутися частини грошей, викинувши через вікно дві сумки з пів мільйоном доларів США.

Їй висунули підозру у незаконному збагаченні (ст. 368-5 Кримінального кодексу України). 

7 жовтня Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід Крупі – 60 діб арешту (до 3 грудня) із можливістю внесення застави розміром в понад 500 млн грн.

Олександр Крупа, син Тетяни Крупи, 10 жовтня звільнився за власним бажанням з посади начальника Управління Пенсійного фонду в Хмельницькій області. На фото, що стали мемами, він лежить на ліжку з великою кількістю стодоларових купюр.

Як відомо, фіктивна інвалідність є запобіжником від мобілізації до війська.

Згодом журналісти встановили, що пів сотні прокурорів на Хмельниччині на чолі з обласним прокурором Олексієм Олійником оформили інвалідність у МСЕК Крупи.

Читайте також:
На Хмельниччині медики допомагали отримати групу інвалідності: під час обшуків знайшли 8 млн грн

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.