Очільник Державного оператора тилу Арсен Жумаділов заявив, що наразі з’ясовується, як неякісні консерви потрапили на постачання до ЗСУ. У разі порушень з боку постачальника, обіцяє притягнути його до відповідальності.
Про це він сказав в інтерв’ю “Громадському”, яке опубліковане у понеділок, 14 жовтня.
“Тут усі “літають“, зі мною включно, щоб визначити, в чому була помилка (якщо вона була), як ми перебудовуємо процес і який інструмент ми тепер маємо використовувати, щоби не допустити цієї помилки”, — заявив Жумаділов.
Він пояснив, що у Міноборони є структурний підрозділ ЦУКІЯ (Центральне управління контролю якості), який перевіряє продукцію перед тим, як вона потрапить у військо. М’ясну, м’ясо-рослинну та рибну консервацію перевіряють лабораторно. Цими лабораторіями завідує служба, яка називається Управління безпечністю харчових продуктів.
“Тобто перевірки на предмет безпечності і якості — це в принципі їхні повноваження. У нас немає на це ані мандата, ані ресурсу. У якийсь спосіб тушонка, яка потрапила в поле уваги журналістів, виявилася неякісною. Зараз встановлюють, чи справді лабораторне дослідження провели неналежно або ж це певна дія з боку постачальника і виробника, який, отримавши цей протокол на партію в певній кількості, в реальності поставив більшу кількість”, — сказав Жумаділов.
Він зазначив: якщо виявляться порушення з боку постачальника, його будуть притягувати до відповідальності в межах чинного контракту, накладати штрафні санкції та розривати договір.
“Якщо це питання буде все ж до лабораторії — тоді це вже точно за межами моєї компетенції”, — додав глава ДОТ.
Напередодні видання NGL.media в матеріалі “Історія з душком” повідомило, що знайшло підтвердження чуткам про «жахливу» якість продуктів у бойових частинах ЗСУ. Дмитро Власенко — офіцер управління одного з батальйонів, що тримають оборону на Покровському напрямку — розповів журналістам, що якість продуктів залишається стабільно низькою незалежно від локації бійців. А від деяких харчів «навіть собакам буває зле».
Найбільше нарікань на м’ясні та рибні консерви, що є основою харчування військових під час виконання бойових завдань: «Замість м’яса — шкіра тварин, сардини чи кілька в томаті — взагалі отрута».
У серпні редакція отримала посилку з солдатськими консервами. За висновком журналістів після особистої перевірки «дев’ятьом з десяти бляшанок місце у смітнику». Один з видів консерв — тушковану свинину від ТОВ «Ментеріка» — відправили на аналіз до київського Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.
Там дійшли висновку, що надані зразки не відповідають ДСТУ за органолептичними та фізико-хімічними показниками. Це означає, що такі консерви не можна продавати чи споживати.
Зокрема експерти підтвердили, що масова частка м’яса з жиром і у тушонках становить лише 22,4% (за стандартом — не менше 59%). При цьому у ці 22,4% «м’яса» входить і груба сполучна тканина (шкіра, сухожилля, зв’язки тощо), якої там не мало б бути взагалі. Вміст солі перевищує допустимий, а масова частка жиру у цих консервах становить менш як 14% (ДСТУ допускає до 35%). Таким чином понад 60% вмісту бляшанки складає «ріденький бульйон».
Читайте також:
Чому м’ясо для військових піниться і смердить? Тетяна Чорновол нарікає, Тетяна Ніколаєнко відповідає
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!