В Івано-Франківську відбулася четверта міжнародна медична місія “Face the Future”, у межах якої фахівці з Канади та США спільно з українськими медиками прооперували 34 військових, ветеранів та цивільних з мінно-вибуховими травмами обличчя та шиї.
Зокрема, команда медиків провела унікальні операції з відновлення частини носа методом пересадки лобно-носового клаптя. Частині пацієнтів встановили під шкіру індивідуальні імпланти замість відсутніх фрагментів кісток.
Однією з пацієнток місії стала 44-річна Неля, яка отримала поранення 10 років тому під Іловайськом, коли її подвір’я російські війська обстріляли касетами. Жінка накрила дітей собою, натомість 18 уламків уразили все її тіло та понівечили обличчя. 10 років тому лікарям вдалося врятувати її життя, жінка вийшла з коми, навчилась знову ходити, але втратила око, уламки розтрощили кістки обличчя, через що після протезування ока протез постійно западав. Через поранення обличчя всі роки Неля зазнавала цькувань, а лікарі не наважувалися на операцію.
“10 років я не мала життя. Я зайвий раз не виходжу з дому, постійно прикриваю обличчя волоссям. Мої діти просять, щоб я не ходила до школи, бо там їх питають чому в них така мама”,— розповіла жінка.
Відновити обличчя Нелі взялися реконструктивні хірурги місії “Face the Future Ukraine”, яку організовують Razom for Ukraine та БФ “Пацієнти України”. Жінці провели операцію на оці, встановили індивідуальну пластину від Materialise замість відсутнього орбітального дна, аби протез не провалювався. Також їй відновили анатомічний контур скроні.
“За 4 місії разом з іноземними колегами ми прооперували 150 пацієнтів з мінно-вибуховими пораненнями. Деякі з пацієнтів потребують багатоетапних втручань, тому оперуються у нас вже не вперше. Це рідкісні операції для України, щороку ми переймаємо унікальні закордонні практики та продовжуємо застосовувати їх в Україні”,— зазначила Наталія Комашко, координаторка місії з українського боку, лікарка-отоларингологиня.
Під час місії також відбулися практичні майстер-класи для лікарів, під час яких вони могли вдосконалити свої практичні навички, завдяки підтримці Nova Ukraine. Крім того, пройшов симпозіум для медичних сестер.
“Це 57 медична місія “Face the Future Foundation” по всьому світу. Ми їздимо надавати допомогу в різні країни, але саме в Україні зіштовхуємося з найтяжчими випадками. Аби допомогти українським військовим та цивільним, ми зібрали команду з 15 реконструктивних хірургів, анестезіолога та медичних сестер. Всі вони хочуть допомогти Україні наблизити перемогу та подолати жахливі наслідки війни”,— розповів засновник “Face the Future Foundation” Пітер Адамсон.
Гуманітарна програма створена у співпраці організацій “Face The Future Foundation”, “Razom for Ukraine”, “Still Strong” у партнерстві з БФ “Пацієнти України”, проєктом “Реабілітація травм війни”, Посольством Швейцарії в Україні, Українською асоціацією ендоскопічної хірургії голови та шиї, Обласною клінічною лікарнею Івано-Франківської обласної ради, “Healing The Children North East”.
Наступна місія “Face the Future Ukraine” відбудеться навесні.
Читайте також:
“Дістали з того світу”: військові медики оперували воїна з множинними уламковими пораненнями серця
Захисника “Азовсталі” Діанова успішно прооперували у США
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!