Звільнення некомпетентних командирів, ротації та підготовка: що може покращити мобілізацію, – опитування Lobby X

Платформа з працевлаштування Lobby X, яка займається рекрутингом в Сили безпеки та оборони, презентувала результати опитування українців щодо їх ставлення до мобілізації та військової служби. 

В опитуванні взяли участь майже 46 тисяч людей, які живуть в Україні та за кордоном, повідомляє Lobby X. Серед респондентів – цивільні різного віку, статі, професій, а також чинні військовослужбовці.

Результати опитування розміщенні на інтерактивному дашборді на сайті Lobby X, завдяки чому можна відстежувати настрої різних груп населення.  

“Це опитування не є репрезентативним, але з цими даними варто ознайомитися тим, хто працює над політикою у сфері безпеки та оборони. Тож ми закликаємо військове керівництво звернути увагу і врахувати ці дані у своїх рішеннях щодо залучення добровольців до армії”, – зазначив СЕО Lobby X Владислав Грезєв.  

Владислав Грезєв і Ольга Бандрівська на презентації. Фото: Lobby X

Готовність цивільних, які живуть в Україні, долучатися до армії

За цими даними, 23% цивільних, які нині проживають в Україні, відповіли, що готові доєднатися до армії за певних умов, 19% – вважають, що їхня цивільна діяльність корисніша для перемоги, 15% – неготові йти служити, ще 15% – готові йти, коли отримають повістку, 3% – вже працюють над тим, щоб доєднатися до служби та ще 4% зроблять це найближчим часом.

Разом – 45% опитаних за різних умов та в різний час припускають можливість своєї мобілізації до війська. Із них 44% уже мають на прикметі підходящий підрозділ для служби. 52% готові служити на бойовій посаді.

Серед умов, які можуть позитивно вплинути на думку тих цивільних, які ще неготові долучитись до армії, вони назвали:

  • реформа та модернізація армії (зазначили 43% опитаних)
  • реформи уряду (39%)
  • впевненість, що служба в армії буде справді корисна задля перемоги (38%)
  • суттєве зростання підтримки союзників (25%) 
  • нічого не вплине (22%)

74% опитаних цивільних, які живуть в Україні, готові долучитись до армії, якщо росіяни будуть просуватися до їхнього рідного місця проживання, 34% – якщо знову спробують захопити Київ. 

Українці за кордоном

84% опитаних українців, які виїхали за кордон в різний час, відповіли, що їм важливо робити власний внесок у перемогу України. Найбільше вони це роблять зараз у вигляді донатів на армію, підтримки своєї родини, яка перебуває в Україні, участі в акціях та демонстраціях. 66% відсотків з цих опитаних вважають свій внесок в перемогу недостатнім. 

Не відвідують Україну після 24.02.2022 “з певною регулярністю” 73% опитаних.

Планують повернутися – 39%, ні – 20%, важко сказати – 41%.

Зміни, які можуть позитивно вплинути на готовність людей йти до війська

На питання про те, які зміни в армії можуть позитивно вплинути на готовність людей доєднатись до Сил безпеки та оборони, 63% усіх опитаних назвали ефективні механізми звільнень некомпетентних командирів. На другому місці серед найбільш популярних відповідей було якісне навчання новобранців, на третьому – можливість відпочинку та ротації. 

Ознайомитися зі всіма результатами опитування можна за посиланням: https://mobilization.lobbyx.army.

“Ми плануємо проводити наступне опитування, щоб відстежувати зміни в настроях українців щодо долучення до лав армії та викликів, які вони бачать у цьому”, – додала Ольга Бандрівська, керівниця воєнного департаменту Lobby X. 

Читайте також:
На одну тилову вакансію в ЗСУ претендують 45 людей, а на бойову – 20, – Lobby X

Мобілізаційна хвиля 2024: рекрутовані, бусифіковані, свідомі. Із чим прийшли в армію ті, хто зовсім не поспішав приходити

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна