“Активізм залишився в часи Центральної Ради”: ОК “Захід” прокоментувало СЗЧ Гнезділова

В оперативному командуванні “Захід” прокоментували публічне рішення бійця 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергія Гнезділова самовільно залишити частину на знак протесту проти невизначеності термінів служби.  Там вважають, що це позначиться на боєздатності підрозділу.

Про це йдеться у заяві ОК у вівторок, 24 вересня.

У командування визнали, що кінцевий строк військової служби є проблемою, але для її розвʼязання потрібно перемогти у війні. Також в ОК зазначили, що в дискусії щодо демобілізації втратилася “одна важлива деталь — Росія”.

“Ніхто не вигадав просто так мобілізувати мільйон українців. Ніхто не хоче витрачати більшу частину бюджету на армію. Ніхто не підтримує закриті кордони. Це робиться не тому, що хтось хоче погратися. Це робиться, тому що ми повинні це робити. Тому що є ворог. Є Росія”, — йдеться у заяві.

На думку командування, нині проблема полягає у тому, що українцям “потрібно захищатися, а не займатися громадським активізмом”.

В ОК “Захід” додали, що активізм “залишився в часі Центральної Ради”, яка розпустила армію. Там пригадали, що після того на українські території “прийшли більшовики й провели репресії, Голодомор, депортації, війни і знову репресії”.

В ОК зауважили, що кожен солдат виконує свою функцію і відіграє значну роль у підрозділі. А от СЗЧ призводить до “погіршення ефективності обороноздатності” тих людей, з якими Гнезділов воював.

“Тобто він ставить під удар не себе, а саме своїх конкретних побратимів. Хтось має відпрацювати і за себе, і за нього”, — резюмували в ОК.

Що передувало

Громадський активіст, засновник фестивалю “Виделка-фест” в Одеській області, а нині – військовослужбовець 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнезділов 21 вересня публічно заявив, що йде в СЗЧ, тобто самовільно залишає військову частину, щоб привернути увагу до потреби встановити терміни служби для мобілізованих.

У 2019 році Гнезділов добровольцем долучився до лав ЗСУ, взявши академвідпустку під час навчання на кафедрі журналістики у Львівській політехніці. Був командиром відділення у 21-му окремому мотопіхотному батальйоні “Сармат”, командиром відділення аеророзвідки 56-ї ОМПБр. Брав участь у боях за Піски, Авдіївку, Мар’їнку, Красногорівку, Золоту Ниву, Гуляйполе, Бахмут та ін.

Військовий зазначив, що перед тим, як розповісти про СЗЧ, у нього були переживання – однак зараз він переконаний, що все зробив правильно, адже не може замовчувати проблему щодо демобілізації.

Читайте також:
СЗЧ Гнезділова – вчинок негідний. Цей бунт проти системи обернеться ще більшими проблемами для армії, – підполковник Місюра
СЗЧ Гнезділова – аморально щодо загиблих і поранених і нечесно щодо побратимів, – Масі Найєм
СЗЧ Гнезділова не підтримую, але розумію. Влада має встановити справедливі умови мобілізації для всіх, – сержант і активіст Кротенко

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна