Україна почала виробляти власні гранати Ф-1 та РГД-5, їх вже допущено до експлуатації у військах

В Україні запустили власне виробництво ручних гранат — аналогів радянських Ф-1 та РГД-5. Міністерство оборони 9 вересня повідомило, що кодифікувало та допустило їх до експлуатації у військах.

У відомстві розповіли, що осколкова граната українського виробництва – аналог радянської Ф-1 – відповідає характеристикам засобів ближнього бою сучасного зразка. Раніше у нас не було виробництва такого типу гранат. Ручна оборонна осколкова граната призначена для ураження відкрито розташованої живої сили противника. Внаслідок потужної дії застосовувати її необхідно лише з укриття.

На озброєння також прийнята ручна наступальна граната дистанційної дії, що є аналогом радянської РГД-5. Її серійне виробництво вже налагоджене українським виробником.

“Самі гранати не лише виробляються, а вже пройшли необхідні випробування, а їх постачання до війська вже відкрите. Сам факт того, що в Україні вперше почався випуск ручних гранат є доволі важливим показником щодо ефективності вітчизняного ОПК, який продовжує нарощувати виробництво, опановувати нові вироби й все це попри систематичні удари ворога”, – зазначає Defense Express.

Різниця між РГД-5 і Ф-1 полягає у меншій вазі та меншому радіусі розльоту уламків, зауважує видання.

“На фоні цього звісно можливо поставити питання, а чи не варто було розгорнути виробництво новіших типів гранат і звернути увагу на найновіші зразки типу іспанських Alhambra D/O (M2) з механічно-електронним підривачем та додатковою “сорочкою”, яка дозволяє її перетворювати з оборонної на наступальну. Але річ у тому, що Ф-1 та РГД-5 не просто добре знайомі у військах та сумісні з існуючими запалами, головне те, що вони простіші у виробництві, а сам цей процес вже пройшов всі можливі рішення зі спрощення та оптимізації. Тобто освоїти та масштабувати випуск саме цих гранат значно простіше ніж ліцензувати сучасні зразки, або взагалі спробувати розробити щось нове”, — пише Defense Express.

Читайте також:
Міноборони ввело в експлуатацію перший підземний стабілізаційний пункт для поранених військових

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна