У Парижі завершилася змагальна програма Паралімпійських ігор 2024. За результатами змагань Україна посіла 7 місце в підсумковому медальному заліку, здобувши загалом 82 медалі: 22 золоті, 28 срібних та 32 бронзові.
Про це повідомляють “Чемпіон” і “Суспільне. Спорт”.
Перше місце посіла збірна Китаю, друге — Велика Британія, третє — США.
Найбільше медалей Україна здобула в плаванні (40 — 8 золотих, 15 срібних і 17 бронзових) і легкій атлетиці (19 — 8 золотих, 6 срібних і 5 бронзових).
У дзюдо Україна здобула 5 медалей (3 золоті і 2 бронзові), у настільному тенісі — 4 (1 золоту, 1 срібну і 2 бронзові), 3 — у веслуванні на байдарках і каное (1 золоту, 1 срібну і 1 бронзову), 3 — у велоспорті (1 золоту, 1 срібну і 1 бронзову), 3 — у фехтуванні (1 срібну і 2 бронзові), 2 — у паверліфтингу (1 срібну і 1 бронзову), 1 — у гандболі (бронзову), 1 — в академічному веслуванні (срібну) і 1 в бочі (бронзову).
Така кількість медалей стала найгіршим результатом України за 16 років на Паралімпіадах. Меншу кількість нагород українські спортсмени востаннє виборювали на Іграх у Пекіні (74).
Жодної медалі українці не здобули в стрільбі з лука, бадмінтоні, тріатлоні та кульовій стрільбі.
Найбільшу кількість нагород для України виборов плавець Андрій Трусов — дві золоті медалі та три срібні. Плавці Максим Веракса та Євгеній Богодайко стали лідерами збірної України за кількістю медалей на Паралімпіаді — 16. Попередній рекорд належав іншому плавцю, Максиму Кріпаку (15).
Лише один український спортсмен закінчив Паралімпіаду з золотими медалями у видах, де змагався — легкоатлет Ігор Цвєтов став чемпіоном на дистанціях 100 та 200 м.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!