“Наймасштабніша з часів Другої світової операція”. У Туреччині відбувся обмін 26 ув’язненими між РФ та Заходом – шпигунами, політичними і не тільки

Національна розвідувальна організація Туреччини заявила, що 1 серпня в Анкарі відбулась “наймасштабніша за останній час” операція з обміну ув’язненими між Росією та країнами Заходу.

Про це у четвер, 1 серпня, пише “Європейська правда” з посиланням на TRT Haber.

Так, у межах операції було звільнено 26 ув’язнених, які утримувалися у в’язницях семи різних країн – США, Німеччини, Польщі, Словенії, Норвегії, Росії та Білорусі, заявила турецька сторона.

“У межах операції обміну 10 ув’язнених, зокрема двоє дітей, були передані Росії, 13 ув’язнених – Німеччині, три ув’язнені – США і три – Туреччині загалом 7 літаками, 2 літаками з США і по одному літаку з Німеччини, Польщі, Словенії, Норвегії та Росії”, – йдеться в повідомленні.

Там підтверджують, що в межах обміну звільнили репортера The Wall Street Journal Евана Гершковича і морського піхотинця США Пола Вілана, ув’язненого в Білорусі громадянина Німеччинии Ріко Крігера, російського опозиціонера Іллю Яшина і офіцера ФСБ, убивцю Вадима Красікова.

Турецька розвідка стверджує, що відігравала посередницьку роль в обміні, а також координувала процес і забезпечувала його безпеку. Одним із фінальних етапів стала зустріч представників сімох країн у Туреччині в липні.

“Після завершення процедур узгодження з країнами-учасницями, перевірки стану здоров’я заручників та виконання інших необхідних вимог заручники були розміщені на літаках країн, до яких вони мали летіти, за згодою та інструкціями MİT”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, телеканал CBS News з посиланням на джерело в Білому домі пише, що серед тих, кого обміняли, є вбивця чеченського командира Зелімхана Хангошвілі Вадим Красіков та арештовані російським режимом опозиціонери Володимир Кара-Мурза й Ілля Яшин.

Турецький телеканал NTV публікує фото літака та пише, що в аеропорту “Есенбога” в Анкарі, приземлилися літаки Росії та Сполучених Штатів. Вони привезли людей на найбільший з часів Другої світової війни обмін між РФ і Заходом.

Нагадаємо, медіа в останні дні помітили ознаки підготовки потенційного великого обміну в’язнями між кількома західними країнами і Росією, а також Білоруссю. Зокрема, йшлося про те, що до такого потенційного обміну залучені Сполучені Штати, Німеччина, Словенія та Британія.

Ті, кого віддала Росія
– журналіст Еван Гершкович (громадянин США)
– політик Владімір Кара-Мурза
– політик Ілья Яшин
– художниця Алєксандра Скочілєнко
– правозахисник Олєг Орлов
– активістка ФБК Ксєнія Фадєєва
– активістка ФБК Лілія Чанішєва
– спортсмен Кевін Лік (Німеччина)
– бізнесмен Пол Вілан (США)
– медик Червоного Хреста Ріко Крігер (Німеччина)
– журналістка Алсу Курмашова
– політик Андрєй Півоваров
– політолог Дітер Воронін
– турист Патрік Щобель
– юрист Герман Мойжес
– активіст ФБК Вадім Останін

Ті, кого західні держави віддали Росії:
– кілер ФСБ Вадім Красіков
– офіцер СЗР Артьом Дульцев
– офіцер СЗР Анна Дульцева
– агент ФСБ Вадім Конощенко
– агент ГРУ Владіслав Клюшин
– хакер Роман Сєлєзньов
– агент ГРУ Міхаіл Мікушин
– агент ГРУ Павєл Рубцов

Коментар

– Останній обмін ув’язненими між США та Росією демонструє неймовірний цивілізаційний розрив, – пише у фейсбуці військовослужбовець Мирослав Гай. – США забрали ув’язнених російських опозиціонерів, правозахисників та іноземних заручників, журналістів та туристів (якщо з них хто і займався розвідкою, то білою, а один дурник, фахівець з питань безпеки, просто на весілля поїхав до друга в Росію, де його і взяли), а Росія забрала убивць, диверсантів, терористів та міжнародних злочинців.

Показовий обмін. Путін довів, що своїх убивць та диверсантів не кидає. В Держдумі РФ побільшає депутатів, а в РФ політичних зеків та в’язнів іноземців, бо треба поновити обмінний фонд, адже схема працює.

Читайте також:
У межах обміну РФ звільнила репортера WSJ Гершковича та ексморпіха Вілана, – ЗМІ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна