Тимофій Милованов: У чому неправий філософ Баумейстер щодо шансів України

Тимофій Милованов
почесний президент Київської школи економіки, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у 2019-2020 рр.

(FB)

«Украинский философ Андрей Баумейстер уверен, что за время войны его страна превратилась в тоталитарное государство», – російське видання Медуза.

Цей заголовок працює проти України. Андрій інтелектуально нечесний. Він не знає і не розуміє, на що перетворилась Україна, бо, наскільки я знаю, він поїхав на першому місяці вторгення.

Андрій каже: «Отстроить Украину будет невозможно. Понятно, что будут какие-то доноры, тендеры, коррупционные скандалы, разворовывание денег, будут что-то строить и показывать, что вот построили какой-то район города — в Харькове, в Днепре, где-то еще, — но ты не отстроишь климат, атмосферу.» Чому неможливо? Вся ідея відбудови, в тому числі в програмах ЄС та Світового банку – це не відбудувати, а побудувати краще “build back better”.

Він фокусує увагу на корупції і зверхньо, легко знецінює майбутнє, безапеляційно стверджуючи, що якщо щось і вийде, то це буде юринда. Фактів у нього нуль. Віри в майбутнє нуль. Бажання за це майбутнє боротись, створювати його – нуль. Звісно, такі, як Андрій, не зможуть відбудувати Україну. А українці – зможуть.

«Многие уже не вернутся в Украину, а это миллионы людей.» Знову Андрій судить по собі. І вважає, що таких, як він, мільйони. Можливо. Але також правда, що багато людей повернуться, а багато вже повернулися. Ситуація може скластися так, що Україна буде більш безпечним та надійним місцем за декілька років. І люди вирішать повертатися, тому що тут буде більше можливостей, а також тому, що це їхній дім. Можна говорити, що все буде погано, а можна працювати, щоб було краще. Це вибір.

«А у страны с резко сократившимся населением без перспектив серьезного экономического, интеллектуального, культурного развития при затягивании войны шансы состояться как современное государство тают». Він знов говорить про себе. Він не вірить, але це не означає, що так буде. Тут він робить логічну помилку, стандартне упередження, аргумент, який сам на себе посилається. Чому в України немає шансів стати сучасною державою? Бо немає перспектив економічного, культурного, інтелектуального розвитку? А чому немає перспектив? Бо немає шансів стати державою. Насправді все навпаки. Економічна наука показує, що існує дві причини створення держави – війна і економічна криза. Тому тут Андрій не тільки не правий, а й ігнорує базові знання в темі, про яку він говорить.

З інтерв’ю незрозуміло, що необхідно робити, окрім як іти на перемовини з росією. Про це також активно говорить кремль та його агенти впливу по всьому світу. Українцям важливо це розпізнавати та фокусуватись на власній спроможності.

Ми в KSE віримо в нове покоління. Вони прекрасні, талановиті та сильні. І в них уперше за довгу історію є шанс будувати країну поза імперським впливом рф і бути глобальними. Ми віримо, що вони зможуть відбудувати країну і зробити її значно кращою. Вся спільнота KSE об’єднана ідею того, що ми можемо це зробити.

Читайте також:
Сирський зустрівся з відомим французьким філософом і документалістом, який зняв третій фільм про війну в Україні


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна