Став відомий перелік неурядових організацій, 100% працівників яких отримали бронювання від мобілізації

Кабінет міністрів забронював від мобілізації всіх співробітників низки неурядових організацій та підприємств, що займаються політичними питаннями і отримують іноземне фінансування.

У переліку зі 133 позицій – установи, які є безпосередніми представництвами донорських установ із США, Німеччини, Великої Британії тощо. А також низка вітчизняних неурядових ГО та товариств з обмеженою відповідальністю, і навіть учбовий заклад.

Копію наказу Кабміну від 21 червня 2024 року №75, який затверджує цей перелік, оприлюднив портал “Судово-юридичної газети” (СЮГ).

Наказ вносить зміни до іншого нормативно-правового документа, який стосується постанови уряду від 27 січня 2023 року №76. У постанові описується порядок бронювання компаній, організацій та установ, діяльність яких, як зазначається, є важливою для України.

“Судячи з затвердженого урядом переліку, значна частина цих організацій займається питаннями формування політики в Україні, дослідженнями громадської думки, опитуваннями, аналізом виборчих процесів тощо. При цьому вони відносяться до “критично важливих”, – пише СЮГ.

У переліку можна виділити кілька груп організацій та компаній, у яких 100% працівників отримали бронювання від мобілізації:

  • дипломатичні установи, представники донорських, міжнародних, неурядових закордонних організацій. У переліку вказується, що вони пов’язані з США, Німеччиною, Великою Британією, Канадою, Бельгією тощо.
  • українські громадські організації — 17 позицій. Серед них, наприклад, ВГО “Громадська мережа “Опора”, ГО “Інтерньюз-Україна”, ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна” тощо;
  • товариства з обмеженою відповідальністю — понад 15 позицій;
  • міжнародні організації та благодійні фонди (наприклад, МБО “Фонд Східна Європа”), Національний центр вивчення громадської думки (США).
  • комунальні установи — дві позиції. Ідеться про “Дніпровську муніципальну енергосервісну компанію” та “Кривбастеплоенерго”.

Читайте також:
Сертифікованим операторам дозволили бронювати від мобілізації 100% саперів

 

 

 

 

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна