Батько хокеїста Іллі Криклі, захисник “Азовсталі” Олександр Крикля повернувся додому після чотирьох років російського полону

Олександр Крикля / Фото: Сергій Окунєв/NV

Під час обміну військовополоненими, який відбувся 26 червня 2026 року, з російської неволі повернувся батько хокеїста Іллі Криклі, захисник “Азовсталі” Олександр Крикля.

Про це Ілля Крикля повідомив на своїй сторінці в соцмережі Instagram.

“Чотири роки очікувань, 86 днів оборони Маріуполя. 1498 днів полону”, — написав він у сториз.

У 2024 році в інтерв’ю NV хокеїст розповідав, що його батько захищав Маріуполь у повному оточенні: “Бригада батька разом з іншими підрозділами обороняла місто. На жаль, він пройшов через все пекло в Маріуполі. Коли був на Азовсталі, то він міг написати нам один раз в три дні, так би мовити, дати знати, що він живий. За весь час полону ми отримали лише один лист від Червоного Хреста… Це дуже важкий період для мене і моєї сімʼї. Хокей іноді допомагає відволіктись від поганих новин. Звісно, коли відбувається новий обмін і там немає мого батька, настрій дуже псується, але я намагаюсь не показувати цього в команді, щоб на тренуваннях мій рівень гри не падав”.

Іллі Криклі через війну довелося покинути рідний Донецьк у 2014 році. Разом із хокейним клубом Донбас він переїхав до Дружківки, а вже у 2022 році через повномасштабну російську агресію знову був змушений залишити свій дім.

У сезоні 2025/26 21-річний Крикля виступав за одеський “Шторм” та київський “Сокіл”, а також провів три матчі за збірну України.

7 квітня 2026 року 21-річний нападник Ілля Крикля вперше у своїй карʼєрі став чемпіоном України у складі київського “Сокола”.

Як писала “Новинарняраніше, 26 червня з російського полону звільнили ще 160 українських військовослужбовців. Усі були в полоні ще з 2022 року. Серед звільнених сьогодні – військовослужбовці Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, нацгвардійці та прикордонники. Вони захищали Україну в Маріуполі та на “Азовсталі”, на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Київському, Чернігівському та Сумському напрямках.

Читайте також:
“За теперішнього підходу процес повернення азовців може розтягнутись на десятиліття”, — Редіс відреагував на черговий обмін військовополонених

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна