В Україні студенти та поліцейські проходитимуть базовий військовий вишкіл

Студенти, курсанти вищих військових навчальних закладів та поліцейські проходитимуть базову загальновійськову підготовку.

Відповідний порядок затвердив Кабінет міністрів 21 червня, повідомив постійний представник Кабміну у Верховній раді Тарас Мельничук.

Зміни запровадили відповідно до статті 10−1 закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Кабмін встановив, що базову військову підготовку будуть проходити чоловіки (жінки за бажанням), які навчаються за денною або дуальною формою навчання.

Передбачено, що базову підготовку згідно з навчальним планом проходитимуть:

  • курсанти вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти;
  • курсанти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських;
  • поліцейські під час проходження первинної професійної підготовки у закладах освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських.

Установлено, що організація та супроводження базової загальновійськової підготовки здобувачів вищої освіти та поліцейських покладається на Міністерство оборони, Міністерство освіти і науки, Міністерство внутрішніх справ, інші державні органи та органи місцевого самоврядування (за згодою) та Генеральний штаб ЗСУ.

Читайте також:
Курс “Вишкіл капітанів” від “ПЖ” став сертифікованим у Міноборони та увійшов до структури ВІКНУ
“Вишкіл капітанів” оновився: всебічне забезпечення бою, “Дельта”, “Кропива”, навчені і мотивовані люди. ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.