У парламенті Швейцарії зробили крок до непрямих поставок зброї в Україну

Комітет з питань політики безпеки Національної ради Швейцарії – нижньої палати парламенту – схвалив пропозицію, яка дозволить непрямий експорт зброї в Україну.

Про це повідомляє видання Blick.

Швейцарські політики вже два роки шукають юридичні можливості передання зброї воюючим сторонам у певних випадках, попри нейтралітет країни.

Сьогодні Комітет з питань політики безпеки підтримав пропозицію щодо схвалення зміни до швейцарського Закону про експорт озброєнь, які дозволять непрямі поставки зброї Україні. За висловились 10 членів парламентського комітету, стільки ж висловились проти, ще чотири утримались.

Вирішальним був голос голови комітету, представниці Соціал-демократичної партії Зайлер Граф. На пресконференції вона заявила, що більшість членів комітету хочуть внести зміни до чинного закону, який перешкоджає реекспорту зброї в Україну.

Відповідний законопроєкт тепер подадуть на розгляд Національної ради Швейцарії, але невідомо, чи знайдеться там достатньо голосів для його ухвалення. Потім його також має схвалити верхня палата – Рада кантонів. І перед набуттям законом чинності, у разі його схвалення, має теж пройти певний час.

У разі схвалення таким країнам, як Німеччина, Данія та Іспанія, у майбутньому дозволять передавати Україні швейцарську зброю.

Зброя може бути передана за певних умов. Зокрема, країна, якій її надають, не повинна серйозно і систематично порушувати права людини. Також не повинно бути ризику того, що озброєння зі Швейцарії буде використано проти цивільного населення в третій країні.

Читайте також:
Rheinmetall передасть Україні танк Frankenstein, який збиватиме ракети та дрони

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна