Потужність видавничого ринку може скоротитися на 40% після удару по друкарні в Харкові

Через ракетний удар по харківській друкарні “Фактор-Друк” 23 травня потужність видавничого ринку може скоротитися на 40%.

Про це заявив власник поліграфічного комбінату “Фактор-Друк” Сергій Політучий в ефірі “Радіо Свобода” у четвер, 24 травня.

“Склалася ситуація, коли всі сукупні потужності друкарень України вже не могли забезпечити потреби видавництв. З руйнуванням нашої типографії сукупна потужність зменшиться не менш, ніж на 30-40 відсотків. І таким чином, сам процес друкування книг, включаючи і підручники, які ми друкували – мабуть, до 50 відсотків всіх підручників, які друкувалися у державі. Як це будемо робити завтра, я на зараз не знаю”, – сказав Політучий, його цитує “УП. Життя”.

Він зазначив, що відновлення роботи друкарні може зайняти чимало часу, приблизно кілька місяців. Релокація ж до більш безпечних регіонів дуже дороговартісна.

“Більшість поліграфічних потужностей зосереджені саме у Харкові. Я не знаю напевне, але, якщо ми кажемо про книгодрукування, я думаю, що це не менше 85-90 процентів всіх книг, які друкуються в Україні, друкуються у Харкові – на нашій друкарні, а також у наших партнерів, у наших колег по галузі… Навіть якщо б ми з допомогою когось переїхали б до Львова наприклад, чи до Івано-Франківська, то ми б зіткнулися з проблемою людей. Не всі люди схотіли б переїхати у ці регіони. А знайти спеціалістів у цих регіонах практично неможливо”, – пояснив Політучий.

Тому, за словами власника “Фактор-Друк”, вчорашній обстріл друкарні можна сприймати як удар по галузі загалом. “З початком вторгнення склалася напружена ситуація, коли великі типографії мали перейти на однозмінну роботу. Це призвело до того, що склалася ситуація, коли наші можливості, я маю на увазі усі типографії України, перестали задовольняти потреби видавництв”, – заявив він в ефірі “Суспільного”.

“Проблема, що це настільки унікальна галузь, це коштовне обладнання, перевезення його майже неможливе, це дуже дорого за часом та коштами. Інша частина проблеми – люди. Друкаря треба вчити 4-5 років мінімум. Більшість представників цієї професії саме у Харкові”, – сказав Політучий.

Як писала “Новинарня“, 23 травня російські військові завдали близько 15 ударів ракетами С-300 або С-400 по цивільній інфраструктурі Харкова та області, зокрема влучили у друкарню в місті. Внаслідок атаки 7 людей загинули.

Читайте також:
Кулеба після ракетної атаки РФ на Харків: “Сім систем Patriot – це не така вже й висока ціна за довгостроковий мир у Європі”

У мережі запустили флешмоб на підтримку видавництва Vivat. Приєдналися навіть західні посли

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна