Напередодні Дня Героїв на цвинтарі Вальдфрідгоф у Мюнхені вкотре осквернили могилу голови Проводу ОУН-Б Степана Бандери.
“Черговий акт вандалізму в Мюнхені. Буквально напередодні Дня Героїв*. На цвинтарі Вальдфрідгоф російські агенти вкотре осквернили могилу нашого Провідника. За останні роки я вже навіть збився з рахунку, вкотре це. Провокаційний напис явно розрахований на внесення розколу в українське суспільство“, – написав президент Антиімперського блоку народів, народний депутат України VII та VIII скликань Олег Медуниця.
На цей раз невідомі вандали наставили на хрест на могилі Бандери трафаретних написів “Нам потрібні вибори”.
“Слава Богу, справа зрушилася з мертвої точки і вже створюється Національне військове меморіальне кладовище. Але цю працю треба прискорити. Прах наших славних попередників ніколи не буде давати спокою московським агресорам, і обов’язок Української держави — дбати про пам’ять і гідне вшанування полеглих Героїв!” — наголосив Медуниця.
Це зауважує і журналіст, історик, громадський активіст, а нині — військовослужбовець ЗСУ Вахтанг Кіпіані:
“Російська гебня знову плюндрує могилу провідника ОУН Степана Бандери. Тепер вони вирішили “качати” тему “нам потрібні вибори”. Їм потрібна дестабілізація і повторення хаосу часів української революції, коли була боротьба всіх проти всіх. Пам’ятаємо — від розбрату тоді виграли московські убивці. І вони хочуть це повторити“, – підкреслив він.
Раніше Центр протидії дезінформації попередив, що Росія активізувала пропагандистську кампанію навколо питання виборів в Україні та нібито “втрати легітимності” українською владою. Мовляв, оскільки після 20 травня спливає термін повноважень президента, це “автоматично робить його нелегітимним”.
“Це один із ключових елементів масштабної російської ІПсО, направленої на дестабілізацію ситуації в Україні.
Насправді сумнівів у легітимності глави Української держави немає, адже в умовах повномасштабного вторгнення та воєнного стану виборчий процес неможливий за законом та з причин безпеки”, – наголошується в повідомленні.
“Стаття 108 Конституції чітко говорить, що “Президент України виконує свої повноваження до вступу на пост новообраного президента України”. Жодних питань до легітимності української влади немає і в міжнародних партнерів України.
Чесні демократичні вибори в Україні відбудуться одразу після завершення повномасштабної війни та скасування воєнного стану”, — наголосили в ЦПД.
* У 1941 році Другий великий збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку 23 травня святкувати День Героїв. Дату було присвячене до 23 травня 1938 року, коли у Роттердамі радянський агент Павло Судоплатов за допомогою вибухівки в коробці цукерок убив голову ОУН Євгена Коновальця.
Відтоді День Героїв відзначають як свято на честь українських вояків та воячок — борців за самостійну соборну Українську державу, передусім лицарів княжої доби Руси-України, козаків Гетьманської доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, УГА, ОУН, УПА, а також героїв Небесної сотні та сучасної національно-визвольної московсько-української війни.
Після початку неоголошеної московсько-української війни у 2014 році у цей день вшановують пам’ять про полеглих у ній захисників та захисниць України.
Це не перший випадок вандалізму на могилі Бандери, що похований на цвинтарі Вальдфрідхоф у Мюнхені. У серпні 2014 року невідомі підірвали могилу. 20 листопада пам’ятник відновили.
У 2015 році на могилі також сталися декілька випадків вандалізму.
У 2018 році російський пропагандист із Британії Грем Філіпс зірвав прапори з могили Степана Бандери.
У березні 2021 року могилу облили невідомою речовиною. Тоді посол України у Німеччині Андрій Мельник закликав німецьких правоохоронців провести розслідування, наголосивши, що демонізацією Бандери займаються не лише російські пропагандисти, а й деякі поважні німецькі історики. Він закликав покарати винних.
У липні 2022 року невідомі розписали хрест на могилі Бандери зображеннями серпа і молота, скориставшись аерозольною фіолетовою фарбою.
Читайте також:
Могилу Бандери в Мюнхені вандали розписали серпами й молотами
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!